Crysis 3 DirectX11 Hatasının Çözümü | Herayak.com | Güncel Blog

Crysis 3 DirectX11 Hatasının Çözümü

147
Reklam

Merakla beklenilen Crysis 3 oyunu yayınlandıktan sonra indirip ve ya satın alıp bilgisayarına kuranlar Crysis 3 hata veriyor, Crysis 3 sorunu, Crysis 3 windows çalışmayı durdurdu sorunu, Crysis 3 siyah ekran ve Crysis 3 DirectX11 hatası gibi bazı sorunlardan dert yanıyor. Crysis 3 oyununu oynamak için çok iyi bir performanslı bilgisayar şart olduğu için aslında bu sorunları standart özelliklere sahip bilgisayarlarda görmek gayet doğal. Ancak Crysis 3 DirectX11 hatasının çözümü var. Bu hatadan dolayı oyunun sorun çıkarmasının nedeni, ekran kartınızın Crysis 3 directx 11  sürümünü desteklememesidir. Bu sorunu gidermek için yapmamız gereken ekran kartımızın directx 11 sürümünü destekleyip desteklemediğini öğrenmek olacaktır.

Yapmanız gerekenler sırası ile;

  • » Başlat
  • » Çalıştır
  • » dxdiag yazacaksınız.

Sonra karşınıza Directx tanı ekranı gelecektir. Hemen yukarıda Ekran sekmesi olacaktır. Bu sekmeye tıklayarak ekran kart bilgisine ulaşabilirsiniz. Daha sonra yapmanız gereken ise ekran kartınızın sitesine girerek uyumluluk araştırması yapmalısınız. Crysis 3 oyununda hala sorun alıyorum derseniz yorumla bildirdiğiniz takdirde yardımcı olmaya çalışırız.

Reklam

Crysis 3 DirectX11 Hatasının Çözümü (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. BENİM dxdiag’da DirectX 11 yazıyo başka bir programda DirectX 10.1 yazı oyunu açarken Crysis 3 oyununu oynamak için DirectX 11 uyumlu bir GPU ya ihtiyacınız var. Diyor

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın