neizm.com

Ahmet Davutoğlu Kimdir?

Başbakanlık görevinden Cumhurbaşkanlığına geçiş yapan “Recep Tayip Erdoğan’ın” yerine kimin geçeceği kaç gündür merak konusuydu. Ak Parti içinde bu soruyla ilgili olarak toplantılar ve Milletvekillerinin çoğunluk olarak görüşlerini belirtmelerinden sonra ortaya önemli bir isim çıkmıştır. Ahmet Davutoğlu, meclis ve Parti içinde çoğunluğun görüşü doğrultusunda Başbakanlık görevine “Resmi” olarak gelmeye hak kazanmıştır. 1959 Yılında Konya’nın Taşkent ilçesinde dünyaya gelen Davutoğlu, ilk okul yıllarının yarısını burada, daha sonraki zamanlarını ise Bahçelievler de geçirmek zorunda kalmıştır. Babasının adı Mehmet Duran, annesinin adı ise Memnune’dir. Babası Tekstil ve Tüccarlıkla uğraştığı için, bazı yerleri gezmek zorunda kalmıştır. Erkek Lisesini bitirdikten sonra, “Boğaziçi Üniversitesi Ekonomik Bölümü ve Siyaset Bilimi ve Uluslar arası İlişkileri Bölümünü Çift dal olarak bitirme başarını göstermiştir. Aynı zamanda bu Üniversitenin Siyaset Bilimi ve Uluslar arası İlişkiler de Doktora yapmıştır. Çoğu hocası tarafından sevilen ve çalışkanlığıyla taktir edilen bir isim olmaktaydı.

Ahmet Davutluoğlu eğitim hayatı biterken iki ayrı yerden güzel teklifler almıştır. Amerika ve Malezya’dan teklifler almış ama tercihini Malezya’dan yana kullanmıştır. Batıyı iyi tanıdığını görüşlerine ekleyerek, böyle bir tercih yaptığını da dile getirmiştir. 1984 Yılında Sare Hanımla tanışarak dünya evine girmiştir. Bu evlilikten iki kızı dünyaya gelmiştir. Malezya Uluslar arası İslam Üniversitesinde Yardımcı Doçentlik görevlerinde bulunmuştur. “Yeni Şafak Gazetesinde” bir dönem çalışmış ve 200 den fazla yaz sunmuştur. 2003 Yıllarında dönemin Cumhurbaşkanı “Ahmet Necdet Sezer” ve yine dönemin Başbakanı Abdullah Gül tarafından kendisine “Büyükelçilik” görevi verilmiştir. Bu görevleriyle beraber “Dış İşleri Bakanı” olmuş ve Ülkemiz adına gerçekten harika işler başarmıştır. Recep Tayip Erdoğan tarafından önemli görevlere atanarak, Yurt dışı kaynaklı Milletlerle faydalı anlaşmalar yapmayı her daim başarmıştır.

ahmet davutoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle