neizm.com

Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir

Gün içerisinde sürekli ayakta durdunuz yada bir yerelere gidip geldiniz ayaklarınız çok mu yoruldu. Bu ayak ağrıları en çok mesai bitiminde evimize gelip oturduğumuzda daha belirgin ortaya çıkar. Vücudumuzun tüm ağırlığını taşıyan ayaklarımızın gün içerisindeki yoğunluktan dolayı ağrıması şişmesi aslında gayet normal. Peki evimizde ayak ağrısına ne iyi gelir? Bu yazımızda ayak ağrılarından şikayetçi olan ziyaretçilerimiz için evde uygulayabilecekleri, ayak ağrısına iyi gelen yöntemlerden bahsedeceğiz. Öncelikle tarif edeceğimiz ilk yöntem biraz uzun sürdüğü için yeterli boş vaktinizin olması gerekmektedir.

Ayak Ağrısı Nasıl Geçer – Ayak Ağrısı Geçirme Yöntemleri

İlk bahsedeceğimiz yöntem şöyle. Ayaklarınızın sığabileceği 3 ayrı kovanın birisine sıcak birisine soğuk ve diğerine ılık su koyarak ayaklarımıza şok etkisi yapacağız. İlk olarak ayaklarımızı sıcak su dolu kovaya sokuyoruz. Ayaklarımızın sıcak suda dinlendiğini hisettikten sonra bir soğuk su dolu kovaya bir ılık su kovaya sokarak değişimli kısa sürelerle bekletiyoruz. Anlatılan şekilde yaptıktan sonra ayaklarınızın ağrısının geçtiğini hissedeceksiniz. Bu yönteme ekstra olarak yaklaşık 10 dakika ayaklarımızı kalp hizasına gelecek vaziyette yüksekte tutarak kan dolaşımı sağlıyoruz.

Ayak Ağrısına Bitkisel Çözüm

Yukarıda anlattığımız şok etkisi yaparak ayak dinlendirme sizin için yeterli olmadıysa ayak ağrısını geçirmek için bitkisel bir yöntem uygulamayı anlatacağız.

Nane ile Ayak Ağrısı Geçirme

Nane içerisinde bulunan mentol sayesinde ayaklarımıza rahatlık verecektir. Kan akışını hızlandıran, kas ağrılarında hafifletici bir rol oynayan nane ayak ağrılarına da çok iyi gelmektedir.

Naneli ayak bakimi için gerekli malzemeler:

  • 2 Yemek kaşığı kuru nane
  • 4 Tane buz
  • 2 litre soğuk su

Hazırlanışı gayet basit ve hızlıdır. Yukarıdaki verdiğim üç malzemeyi de iki ayağınızı rahatça koyacağız bir kap içerisine koyup karıştırınız bakin hazırlığımız bu kadar basit. Hazırladığımız karışımın içerisinde yaklaşık 15 dakika ayaklarınızı bekletiniz. Bekleme süresi dolduktan sonra ayaklarımızı naneli soğuk sudan çıkarıp kuruluyoruz. Son olarakta bir nemlendirici krem sayesindeiyice ovarak ayaklarımızı rahatlatıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle