neizm.com

Ayak Altı Kaşıntısına İyi Gelen Yöntemler Nelerdir

Bir süredir ayak altı kaşıntısı ile başım ciddi anlamda belada diyebilirim. Doktorlardan bu konuda destek aldım. Bir kısmı işe yarayan pek çok krem ve ilaç kullandım. Tam olarak bu durumun nedenini bulma imkanı bulamasam da bana iyi gelen yöntemleri internette (büyük bir kısmı yabancı kaynaklarda) araştırarak sizler için özetledim. İşte ayak altı kaşıntısına iyi gelen yöntemler ve basit önlemler:

Not: Ayak altı kaşıntısı da olsa söz konusu olan sağlık problemi olduğu için öncelikle bir doktordan yada sağlık kuruluşundan destek almanız önemlidir. İnternette yer alan bilgiler ile kendi kendinize çözüm bulmanız bazı sorunların yaşanmasına neden olabilir. Örneğin aşağıda verdiğim ve benim işime yarayan sirke sizin cildinizi tahriş edebilir! Bu sebepten doğru olanın bulunması için bir hekimden destek alırsanız daha hızlı ve kesin bir çözüm bulabilirsiniz. Herkese mutlu günler dileyerek yazıya devam ediyorum.

İlk Adım! Karbonat

Uygun bir kap içerisine bir miktar karbonat ve ılık su koyun. Bunun ardından her gece uyumadan önce ayaklarınızı karışım ile güzelce yıkayın. Yıkama bittikten sonra ayaklarınızı kurulayın ve bir ayak bakım kremi ya da vazelin sürün. Ayrıca ayaklarınızı baştan sona kurutmaya özen gösterin.

Sirke Ayak Kaşıntısına İyi Gelir mi

Bazı durumlarda sirkeli su da beklentiler ayakların kaşıntıları yok ettiği görülmüştür. Çözümü net olarak doğrulanmış olmasa da bir kap içerisine sirke ve su koyulmasının ardından ayakların bu su ile yıkanması kaşıntıları giderebilir. Denemekten zarar gelmez.

Hangi Kremler Ayak Kaşıntısı İçindir

Yukarıda anlamı açıkladığımız antifungal özellikte kremler ile ayak altı kaşıntılarına çözüm bulmak mümkün olabilir. Bu kremler özellikle mantar kaynaklı kaşıntıların giderilmesine yardımcı olacaktır.

İlaçlar İle Ayak Kaşıntısını Önlemek

İçeriğinde Antihistamin bulunan ilaçların da ayak altı kaşıntılarını hafifletici etkileri bulunmaktadır. Ayrıca bu ilaçlar kaşıntının belirli ölçüde yatışmasına ve kişinin rahatlamasına yardımcı olur. Ancak kullanımın doktor kontrolünde olması gerekir. Özellikle yaşlı bireyler kullanmadan önce doktora danışmalı ve doktorun izin vermesi halinde kullanmaya başlamalıdır.

Eğer bu yöntemlerin hemen hepsini uyguladığını halde ayak altı kaşıntısına bir çözüm bulamadıysanız, yapmanız gereken bir doktora görünmek ve farklı tedavi yöntemlerine başvurmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle