neizm.com

Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm

Ayak kokusuna ne iyi gelir, ayak kokusu nasıl giderilir diye araştıranlar için bu yazımızda ayak kokusunu önleyici bitkisel çözümler neler miş onları ele aldık. Ayakları kokan insanların yaşadığı durum gerçekten zordur. İnsan misafirliğe dahi gitmekten çekinir. Ayak kokuları özellikle kışın daha çok ortaya çıkar. Kış aylarında giydiğimiz kalın kışlık çoraplar içersinde terleyen ayaklarımız orada tekrar kuruduğunda terle birlikte ister istemez koku yapmaktadır. Ayak kokusuna neden olan bakterilerin çoğu ayaklarımızın terlemesiyle ortaya çıkmaktadır. Ayrıca ayak kokusunu gidermek için yediğimiz besinlere de dikkat etmek zorundayız. Örneğin; kahve çekirdeği, kuşkonmaz, baharat, kahve ve soğan ayak kokusuna neden olan yiyeceklerdendir. Ayak kokusu olan insanların bu besinleri daha az tüketmesi önerilir. Şimdi size ayak kokularını önlemek için evde uygulayabileceğiniz bir çözüm aktarıcağız. Ancak kesinlikle doktor tavsiyesi almanızı öneriyoruz.

Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm

Bir leğenin içerisine sıcak su koyuyoruz, koyduğumuz suyun ayak bileklerinize kadar gelmesine özen gösteriyoruz. Hazırlamış olduğumuz suyun içerisine 4 ve ya 5 adet poşet çay atıyoruz.Çayın içerisinde barındırdığı Tanin maddesi sayesinde ayaktaki bakterilerin ölmesine ve gözeneklerin küçülmesine neden olacaktır ve bunun sonucunda ter bezleri daha az aktif hale gelerek kokuyu önleyecektir. Bu işlemi bir hafta ara vermeden uygulayabilirsiniz ve kısa süre sonra faydasını göreceksiniz. Herayak.com olarak sağlıklı günler diler, yorumlarınızı bekleriz.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle