neizm.com

Ayak Mantarı Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Günümüzde insanların en çok şikayetçi olduğu hastalıklardan birisi de ayak mantarıdır. Ayak parmakları arasında oluşan, bulaşıcı bir hastalıktır ayak mantarı. Ayak mantarı rahatsızlığı daha çok ayakları sık sık terleyen insanlarda ortaya çıkar. Ayağın kokmasına neden olan ayak mantarı çok dikkat edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. İlk başlarda ayak parmakları arasında solgun beyaz ve sarı lekeler olarak görülen hastalık daha sonra insana acı vermeye başlıyor. Ayak mantarı tedavisi rahatsızlığın görüldüğü kişinin vücut derisine bağlı olarak bazen çok kolay tedavi edilirken bazense aşırı zor olabilir.

Ayak-Mantari

Hastalığın belirtileri:
– Dayanılmaz derecede kaşınma.
– Ayağın biçiminde hissedilen değişiklikler.

Mantarın oluş nedenleri: 
Mantarlar canlı kalması için gün ışığına ihtiyacı olmayan mikroskobik canlılardır. Bu tür canlıların temel varoluş kaynağı nem ve sıcak yerler ki, terleyen ayaklarda bunun için ideal mekandır.

Tedavisi: 
Bu hastalığın tedavisinde en çok kullanılan mantar kremleridir. Fakat bu kremler o kadar da etkili olmazlar. En etkili ve çok kullanılan ilaçlar ise şunlardır:

Itraconazole (itrakonazol)
Fluconazole (Difloks)
Terbinafine (Lamisil)
Tedavi süresi 6 haftadan 12 haftaya dek devam edebilir.

Not: Doktorunuza danışmadan bu tür ilaçları kesinlikle denemeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle