neizm.com

Ayak Mantarı Nasıl Geçer ?

Ayak mantarı hastalığı ülkemizde son yıllarda en çok şikayet edilen sağlık sorunlarından birisidir. Ayak mantarının sadece ayaklarımızı günlük düzenli olarak yıkayarak veya ayak bakımını yaparak tedavi edemeyiz. Uzmanlardan aldığımız bazı tedavi yöntemleri vardır. Zira ayak mantarı tedavisi yaklaşık olarak 2 ile 3 ay arasında sürmektedir. Bu süre sonunda aksi bir durum olmazsa ayak mantarınızdan kurtulmuş olacaksınız. Şimdi ayak mantarı nasıl tedavi edilir, ayak mantarı nasıl geçer gibi merak edilen sorulara cevap vermek gerekirse şu sıraladığımız maddelere dikkat edilmelidir.

[ayirac]

Ayak Mantarını Geçirme Yolları

  • Başlangıç aşamasında olan ayak mantarları için ilk olarak krem ve tırnak cilaları her gün düzenli olarak kullanılmalıdır. Bu sayede ayak mantarı ilerlemeden son bulacaktır.
  • Doktorunuzdan tavsiye alarak mantarı öldüren haplar kullanabilir ortalama 3 ay sonra ayak mantarından da kurtulmuş olursunuz.
  • Tırnak kalınlaştı ise altındaki mantarı temizlemek için tırnağı düşüren kremler kullanılır. Tırnak düştükten sonra mantar temizlenir ve tekrar oluşumu engellenir.
  • Şeker hastaları veya verilen hapları kullanması için özel durumları olan hastalar için lazer ve ışın tedavi yöntemleri kullanılmalıdır.

Ayak Mantarı İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

  • İki kaşık çörek otu toz haline gelene kadar ezilir. Elma sirkesi  eklendikten sonra çıkan karışım hastalığın bulunduğu yere sürülür.
  • Çilek, gül, yabani kekik, ve oğulotu iyice kaynatılır. Her gün bir çay bardağı içilir.
  • 8 adet diş sarımsak tuz ile karıştırılır ve dövülür. İçine az oranda alkol eklenir. Karışım dört saat bekletildikten sonra iyice temizlenmiş ve ölü derileri temizlenmiş hastalıklı bölgeye pamukla uygulanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle