neizm.com

Bayanlara Yaz İçin Cilt Bakımı Sırları

Narin ve pürüssüz bir cilde sahip olabilmenin sırrı, tartışmasız çok iyi bakım uygulamaktır. Özellikle yaz aylarında güneşin yıpratıcı etkileri cildimizi yıpratır ve canlılığını yitirmesine sebep olur. Cilt sağlığınıza ve görünüşünüze önem veren bir bayansanız, yaz aylarında daha etkin bir bakım yapmak zorundasınız. Bununla ilgili bazı pür noktalarını sizinle paylaşmak istedik.

Bayanlar için yaz aylarında cilt bakımı, sadece görünüş değil, cilt sağlığımız içinde oldukça önemli rol oynamaktadır.

Yazın bronzlaşmak için saatlerce güneşin altında yatarız, bazen cildimiz soyulur ve pullar halinde dökülmeye başlar. Bunun önüne geçmek için güneşe çıkmadan önce mutlaka iyi bir kese yaptırmalıyız. Kese işlemi ile, cildiniz üzerindeki ölü deriden kurtulacak ve tazelenecektir.

Cilt Bakım Sırları

Bronzlaşmanın haricinde en önemlisi pürüzsüz ve ışıltılı bir cilde sahip olabilmektir. Bunu sağlamanın püf noktaları, güneşe karşı temkinli yaklaşmak ve vücüdumuzun sağlığını herşeyin üzerinde tutmaktır. Günlük 45 dakikadan fazla güneşin altında kalmamalıyız. Güneşlenmeden önce ve sonra, vücudumuz için gerekli olan canlandırıcı kremleri kullanmalıyız.

Ayrıca yazın bikini bölgelerinizi ihmal etmemelisiniz ve günlük olarak bakım yapmalısınız, bu sayede rahat bir plaj günü geçirebilir, kendinizi daha mutlu hisssedersiniz.

Cildimize gerekli özeni gösterdiğimize göre son olarak saçlarımızada bir göz atabiliriz. Yaz aylarında saç bakımı, oldukça önemlidir. Saçlarınızın deniz, güneş ve kum faktörlerine maruz kaldığında nem kaybı kaçınılmazdır. Bu nem kaybını engellemek adına saçlarımıza nem bakımı ve besleyici yağlar ile bakım uygulamalıyız. Bunu saf zeytinyağı ilede yapabiliriz. Bu sayede ışıltılı ve kolay taranan saçlara ve sağlıklı bir saç derisine sahip olabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle