neizm.com

Bebeklerde Sarılık Belirtileri Nelerdir

Bazı hastalıklar kendini yavaş yavaş gösterirken, bazıları ise şiddetli biçimde gelişim kaydeder. Özellikle bebekler için bu durum sıkıntılı bir süreçten ibarettir. Bebekler vücut olarak zayıf ve dirençsiz olduğu için, her hangi bir hastalık belirtisi sonucunda zor durumlar kendini göstermektedir. Sarılık Hastalığı, çoğu bebek için tehlikeli olmaktadır. İlk doğum sırasında azda olsa kendini gösteren bu rahatsızlık, ilerleyen zamanlarda oldukça aşama gösterebilir. Burada önemli olan hastalığın erke “Teşhis” edilmesidir. Fiziksel anlamda güçsüz olan bebekler, böylesine güçlü hastalıklar sonucunda toparlanamaz ve bitkin duruma düşerler.

Bebeklerde Sarılık Belirtileri Nelerdir? Sorusunun cevabını özellikle anneler çok fazla merak ederler. Bu nedenle, sizler için birkaç pratik bilgi topladık. Sarılığın başlangıç nedeni, Kanda meydana gelen çekilme ve bazı durumlarda ise vitamin eksikliği buna sebep olur. Bebeğiniz eğer çok emerken kesiliyor ve orta seviyede emiyor ise, Sarılıktan şüphelenmeniz gerekmektedir. Normal uyku düzeninin dışına çıkıyor ve günün belirli saatlerinde uyumasının haricinde daha fazla uyumaya başladıysa, hemen doktora başvurmak gerekmektedir. Sarılık hastalığı, bebeğinizin vücudunda koyu renkle belirmeye başlar ve 2-3 gün sonrasında ise, kendini sarılaştırarak devam eder. Korunma için en yakın hastaneye giderek, Doktor önerisinde ilaçları eksiksiz yerine getirmektir. Zamanında önde doğmuş bebekleri, az emen bebekleri ve doğum sırasında kafasında kanama meydana gelen bebekleri sarılık yönünden kontrol altına almak gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle