neizm.com

Beşiktaş Nereye Kimleri Transfer Etmeli

Geçtiğimiz sezonu 3.sırada bitiren, şampiyonluğu son haftalarda kaybeden, ligin büyük bir kısmını lider götürmesine rağmen sonunu getiremeyen Beşiktaş, hangi mevkiye kimleri transfer etmeli diye bir analiz yaptık. Sezona muhteşem bir performansla başlayan Beşiktaş’ta en büyük sorun defans hattında diyebiliriz. Defans hattından sonra hücumun sol bölümünde de zayıf kalan siyah beyazlı takımda bir diğer eksikse kalede. Tolga Zengin’in sakatlığı sonrası kaleye geçen Cenk Gönen’in de sakatlanması 3.kaleci Günay Güvenç’e de şans doğurmuştu. Ancak üç kalecininde performansı şampiyonluğa oynayan bir takım için yeterli görülmedi. En ince detayına kadar incelediğimiz Beşiktaş’ta tranfer politikası nasıl izlenmeli önerilerde bulunacağız.

İlk Transfer Stopere

Özellikle defansın göbeğindeki ikiliyi bir türlü oturtamayan Beşiktaş’ta çoğu kez Ersan Adem Gülüm – Pedro Franco ikilisi görev aldı. Ancak Pedro Franco’nun ağır kalması, hava toplarında etkili olamaması, Ersan Gülüm’ün savruk futbolu ve topu oyuna yeterince iyi sokamaması nedeniyle bu bölgede siyah beyazlı takım bir hayli sorun yaşadı. Zaman zaman Necip Uysal, Atınç Nukan ve Tomas Sivok’un da forma şansı bulduğu bu mevki de bir türlü istenilen istikrar ve performans sağlanamadı.

Bu bölgede Tomas Sivok’un takımdan ayrılmasıyla takıma lider özellikleri olan hızlı ayaklarına hakim bir stoper ve bu stopere eşlik edecek, tandemi oluşturacak birbirlerini tamamlayak 2.stoperde şart. Sol stoper için Miguel Britos, gerek bonservis bedelinin olmaması gerekse aranılan özelliklere uyduğu için en uygun isim diyebiliriz. Bu ismi tamamlayacak sağ stoper içinse Tomas Sivok takımda tutularak çözüm sağlanabilirdi ancak Çek stoperin takımdan ayrılmasıyla bu bölgeye Carlos Zambrano transfer edilebilir. Peru’lu stoperinde bonservisi elinde bulunuyor.

Sağ Bek’e Transfer Yapmadan Olmaz

Savunma hattında bir diğer zayıf bölge ise sağ bek. Serdar Kurtuluş’un ofansif anlamada bir hayli eksik kalmasıyla nedeniyle bu bölgeye süratlı, ofansif yönü güçlü, çalım atma özellikleri olan bir futbolcu gerekli. Bu özelliklerde ligimizde en çok ön plana çıkan sağ bekler; Cicinho, Şener Özbayraklı ve Gökhan Gönül. Beşiktaş’ın da bu tarzda bir sağ beke ihtiyacı var. Eğer yönetim Benfica ile sözleşmesi sona eren Maxi Perreira‘yı transfer edebilirse çok büyük bir iş başarmış olur. Ancak Maxi’nin şartları ağır gelirse kesinlikle Martin Linnes veya Şener Özbayraklı ikilisinden birisi transfer edilmelidir. Ya da bu isimlerle aynı özellikleri taşıyan bir futbolcu.

Sol Açığa Gizli Forvet Tadından Yenmez

Transfer yapılması gereken en önemli 3.bölge ise sol açık. Olcay Şahan’ın bu seneki hayal kırıklığı yaratan performansı ve kanatlardaki alternatiflerin yetersiz olduğunu göz önüne alırsak bu bölgeye Demba Ba, Sosa ayarında bir transfere ihtiyaç var. Bu bölgeye transfer edilecek isim Demba Ba’dan sonra takımın en golcü ismi olabilecek özellikleri taşımalı. Binevi gizli forvet, sahte forvet gibi adlandırılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle