neizm.com

Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Günümüzde hayatın bir parçası olarak belirtilen bilgisayarlar artık hemen hemen her evde her iş yerinde bulunmaktadır. Başında çok fazla zaman geçirdiğimiz bilgisayarlar gün geçtikçe harika özellikleri ile karşımıza çıkıyor. Gerek iş için gerekse eğlenmek, zaman geçirmek için kullandığımız bilgisayarla birçok işimizi hallediyoruz. Bilgisayarlar müzik dinlemek, film izlemek, ödevleri yapmak, uzaktaki sevdiklerimizle görüntülü ve sesli konuşmak, faturalarımızı yatırmak gibi hayatımıza birçok yönden olumlu katkılar sağlamaktadır. Bu denli hayatımızda önemli olan bilgisayarları alırkende dikkat etmemiz gerekn bazı faktörler vardır.  Dikkat edilmeyen her husus bize ileride bir problem durumu olarak dönebilir. Bizde bu makalemizde yeni bir bilgisayar alıken nelere dikkat edilmeli onları anlatacağız.

bilgisayar-modelleri

1-Bilgisayarda dikkat edilecek ilk özellik işlemcisidir. İşlemci bilgisayarınızın hızını ve işlevini ilgilendiren en önemli bölümdür. İşlemci olarak celeron işlemcilerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Son günlerin en popüler işlenmcilerinden birisi i7 işlemcileridir. Bu işlemci bilgisayarınıza hız katar. Birçok oyun bilgisayarın işlemcisi uygun olmadığı için açılmaz.

2-Bilgisayarınızın hard diski çok önemlidir. Hard disk bilgisayarınızın hafızası demektir. Hafızası geniş bilgisayarlarda arşivlerinizi tutabilirsiniz. Bilgisayarı bir defa satın almak istiyorsanız size uzun yıllar gidecek bir bilgisayar almalısınız. Bu yüzden 750 GB hafızalı bilgisayarları tercih etmelisiniz.

3-Bilgisayarınızın ekran kartı önelidir. Ekran kartı düşük bilgisayarlarda oyun oynarken sıkıntı çekebilirsiniz. Birçok oyun ekran kartı düşük diye bilgisayarınıza yüklenmeyebilir. 1 GB ekran kartları işinizi fazlası ile görecektir.

4-Bilgisayarınızın RAM’ine dikkat etmelisiniz. Bilgisayarınızın hızı ile doğrudan ilgilidir. 4 GB ramlar size yeterli gelecektir. Bilgisayarınızın ramı düşükse bilgisayarınızdan alacağınız verimde düşük olacaktır.

5-Bilgisayarınızı masa üstü ve laptop şeklinde seçebilirsiniz. Laptoplar taşınabilir olması özelliği ile istediğiniz yere götürüp kullanabilirsiniz. Masa üstü bilgisayarların taşınması zor olacaktır. Bu yüzden bilgisayar konusunda laptopları tercih etmelisiniz. Bizden söylemesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle