neizm.com

Cami Halıları Hakkında Bilgiler

Cami halısı çok önemli çünkü İbadethanelerimiz günde binlerce insanın girip çıktığı mekânlar olduğundan temizliğine en çok önem vermemiş gereken mekânların başında gelir. Her ne kadar camilerimize ayakkabıyla girmesek de gün içinde çok sayıda insanın gezdiği ve maalesef hepsinin de temizlik kurallarına tamamen uymadığı düşünüldüğünde, el ve yüzümüzü sürdüğümüz halıların yapısı büyük önem taşımaktadır.

Otel halısı çeşitlerinde en kaliteli olanları yüzde yüz yünden imal edilenlerdir. Yün halı yapısı gereği kiri ve kötü kokuları en çok dışarıda tutan halı çeşididir. Böylece düzenli temizliği sırasında üstünde çorap ve kıyafetlerden dökülen ufak iplik ve kirlerin temizlenmesi kolay yoldan sağlanır. Ayrıca otel halıları üzerine sürekli olarak basınç uygulandığından dayanıklılığı da önemli bir etkendir. Benzer halılar zaman içinde bu basınç dolayısı ile aşınma ve solma yaparken, yüzde yüz yün halılar ile tam aksine renklerde canlanma ve halı dokusunda sağlamlık kazanılır. Bunun baş sebepleri hacim ve esnekliktir.
Yünün doğal yapısı sayesinde ufak lekelere ve tozlanmaya karşı kendinden dirençli olan bu hanı çeşitlerinincami halıları olarak tercih edilmesindeki önemli bir sebepte rutubeti içlerine çekip yok etmeleridir. Bir cami içinde kapalı alanda yüzlerce kişinin nefes alıp verdiği düşünüldüğünde oluşacak rutubetin duvarlara etki etmeden emilmesinin önemi dikkat çekmektedir.
Cami halısı satın alırken uzman bir dokuma firmasıyla anlaşılıp uzun süreli çözümler kullanılmasında her zaman fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle