neizm.com

Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Son yıllarda cep telefon kullanımı süresi akıllı telefonların hayatımızda yaygınlaşmasıyla daha da arttı. Hayatımızı kolaylaştırdığı kadar çokta bağımlısı haline getiren cep telefonları artık vazgeçilmezlerimiz arasına girdi. Hemen hemen her insanın sahip olduğu ve sık sık yeni modelleri çıktıkça değiştirdikleri cep telefonları gelişen teknoloji ile birlikte temel ihtiyaçlarımız arasına girdi. Bu kadar artan cep telefonu kullanımı nedeniyle bir çok cep telefonu modeli de ortaya çıkmaya başladı. Kıyasıya rekabet içerisinde olan cep telefonu üreticileri nedeniyle tüketiciler nasıl cep telefonu alacağına karar veremiyor. Bizde bu nedenle cep telefonu alırken nelere dikkat edilmeli onları inceledik.

akilli-telefonlar

Cep telefonu alırken şu hususlara mutlaka dikkat etmelisiniz.

1-Cep telefonunuzun markası çok önemlidir. Marka olarak kendini ispat etmiş sağlam markalara yönelmeniz tavsiye edilir. Son yılların en popüler cep telefon markası Nokia olmuştur. Sağlam ve dayanıklı telefon firması olarak bilinir.

2-Cep telefonunuzun garantili olmasına dikkat edin. Cep telefonları hassas elektronik ürünler olduğu için kolayca bozulabilir. Teknik arızalanma durumunda size telefonunuzun yenisi verilir. Bu anlamda paranızı sağlam yere bağlamalısınız. Sizden kaynaklanmayan telefon sorunlarının bedelini sizin ödememeniz gerekir. Garanti bu kapsamdaki tüm telefonların tamiri ve değişimini yapmaktadır.

3-Cep telefonunuzun kaçak olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Kaçak telefonların 1-2 ay içinde kapanacağını ve sizi zora sokacağını unutmayın. Kapanan telefonun açılması için maliyeye 115 lira vermeniz gerektiğini unutmayın. Cep telefonunuzun kayıtlı olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

4-Cep telefonu sıfır alıyorsanız telefonunuzun daha önce açılmamış olduğuna dikkat etmelisiniz. Daha önce açılmış ve kullanılmış telefonları satın almayın. Çünkü bu telefonlar garanti kapsamında arıza verdiği zaman size sorun çıkarabilir. Yetkili servis telefonun açılmış olmasından dolayı telefonu tamir etmeyecektir.

5-Cep telefonlarınızın diğer aparatlarını da mutlaka istemelisiniz. Cep telefonun şarj cihazı, kulaklığı, kılıfı ve hafıza kartını satıcıdan mutlaka istemelisiniz. Siz istemediğiniz sürece telefoncu bu aparatları size vermek istemeyebilir.

6-Cep telefonlar hakkında bilgi alarak alışveriş yapmalısınız. Mümkünse bu ürünü kullanmış bir arkadaşınızın fikrini alın. Ürünü kullanan arkadaşınız ürünün tüm sıkıntılarını kullanan birisi olarak sizden daha iyi bilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle