neizm.com

Derste Dikkat Sorununun Nedenleri

Dersten sağlıklı verim alabilmek istiyorsanız öncelikle mental açıdan kafa olarak o derse hazır olmalısınız. Sizi derse gitmemek için yönlendiren düşüncelere son vermeli derse gitmeyip napıcam, ya önemli bir şey kaçırırsam gibi şeyler düşünerek kendinizi ikna ederek derse gitmelisiniz. Derse gittiğinizde kesinlikle mümkün olduğunca ön sıralarda oturmalısınız. Arkalarda oturdukça hem önünüzde oturan insanların ders sırasındaki tutumları dikkatinizi dağıtır hemde ön sıralardaki hoca ile girdiğiniz göz temasını yakalayamaz başka şeylerle ilgilenirsiniz.

Dersi dinlememize en çok engel olansa cep telefonlarıdır. Özellikle de son yıllarda üretilen akıllı telefonlarla yanımızda resmen bilgisayar taşıyoruz. Yaygınlaşan sosyal medya kullanımı da buna dahil olunca derste telefonumuzu alıp hesaplarımızı kontrol etmekte kaçınılmaz oluyor. Bir diğer durumsa derse isteksiz sırf yoklama için gelmekten kaynaklanıyor. Zaman geçirmek adına telefonda oyun oynamalar, boş bir sayfa açıp karalama yapmak ya da sıra üzerine yazılar yazmakta öğrencilerin yöntemleri arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle