neizm.com

Diş Ağrısı Nasıl Geçer Evde

Diş ağrısı insanın başına gelebilecek en kötü sağlık sorunlarından birisidir. İnsan hiç ummadığı bir anda diş ağrısı ile baş başa kalabilir. Her zaman da insanın diş doktoruna gidemeyeceğini varsayarsak bu nedenle evde diş ağrısını geçirme yollarına bakmak gerekir. Sizde ansızın başlayan diş ağrılarını azaltmak için evde bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Diş Ağrısı Nasıl Geçer

Diş ağrısını azaltmak için kullanılan aşağıdaki yöntemlerin hepsi deneyenlerce işe yarar olarak görülmüş, diş ağrılarını azaltmıştır. Ancak aşağıdaki anlatılan diş ağrısı tedavisi yöntemleri diş ağrınızı ne yazık ki tamamen geçirmez sadece kısa süreliğine ağrısı alır. Bu nedenle geçici bir çözüm sağlamak için kesinlikle bir diş doktoruna giderek tedavi olmalısınız.

Karanfil: Bir parça karanfili alıp ağrı yapan dişinize getirip emerseniz ağrınız dinecektir.

Sarımsak: Bir kap içerisine üç veya dört parça sarımsak koyarak bir güzel ezin. Ezdiğiniz bu sarımsakları tuz ile karıştırarak ağrayan dişinize sürünüz. Bir müddet beklettikten sonra geri alabilirsiniz.

Sirke ve tuzlu su: Bu yöntemi dişlerinde dolgu olmayan kişiler yapmalıdır. Ağzınıza tuzlu su veya sirke alarak gargara yapınız.

Buz: Ağrıyan dişinizin üzerine çok büyük olmayacak şekilde buz koyarak erimesini bekleyin.

Çörek otu: Çörek otu diş ağrısını önlemek için değildir. Çörek otu diş ağrısı öncesi ön tedavi olarak kullanılır. Her gün 1 çay kaşığı kullandığınız zaman dişleriniz sağlıklı ve geç çürümeye neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle