neizm.com

Doğru Nefes Alma Teknikleri Nelerdir

doğru nefes almaİnsan kişisel gelişim olarak her yaş ortalamasında  fiziksel anlamda değişiklik yaşar. Bu duruma “Evim değişimi de “ denebilir. Yani insanın yaşaması için bazı fiziksel kuralları yerine getirmesi gerekir. Nefes Alma işlemi de yaşam açısından en gerekli olan durumlar arasındadır. İnsan nefes alırken asla zorlanmamalı ve günlük zamanda gerekli Nefes ihtiyacını karşılaması gerekmektedir. Öncelikle bilinmesi gerekir ki, Nefes alım veriş sırasında bunu doğru biçimde yapmak gerekmektedir. İnsanlar bunun bilincine varmalı ve doğru biçimde Nefes alışlarla sıkıntı yaşamaları gerekmektedir.

Doğru Nefes Alma Teknikleri Nelerdir? Sorusuna baktığımız zaman ortaya çok önemli bilgiler çıkmakta.Yapılması gereken burunla nefes alışı ve ağızla nefes alışı bir birinden ayırmaktır. Yani Nefes kontrolü burada çok önemlidir. Çok derinden nefes alarak kolay bir biçimde bırakmak gerekmektedir. Nefes alışınızı asla yarıda kesmeyin ve verirken de tam olarak bunu yapın. Örneğin uyurken insan  aslında bilinçsiz bir şekilde nefes alıp-verme işlemini yapar. Çünkü Nefes kontrolü yapmak uyku sırasında çok zordur. Uyurken sırt üstü yatın ve derin bir nefes aldıktan sonra verin. Bu şekilde yaptığını zaman ne kadar rahatladığınızı anında göreceksiniz. Bir işle meşgul olurken, yada dalgınken insan nefes kontrolü yapamaz. Bu tarz durumlarda yapılması gereken kendinizi derinden nefes almaya zorlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle