neizm.com

Doğum İzni 6 Ay Oluyor

Çalışan bayanların uzun zamandır beklediği doğum iznini uzatan yasayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in önümüzdeki hafta bakanlığa vereceğini duyurdu. Eğer bu yasa kabul edilirse doğum izni 16 haftadan 24 haftaya çıkacak. Buna göre doğum öncesi 8 hafta, doğum sonrası 8 hafta ve toplamda 16 hafta olan izin sürelerini toplamda 24 haftaya çıkarılması planlanıyor. Bu yasanın sunulmasının ana nedeni olarak ise, hamile kadınların doğum yapacak olmaları nedeniyle işten çıkarılmalarını ve iş hayatından uzak kalmalarını engellemek. Doğum izni süresince devlet tarafından işsizlik fonu devreye sokularak, eklenecek olan 8 haftalık bölümün maddi yükü devlet tarafından karşılanacak.

doğum izni süresi  Bu kanunla doğum yapan kadınların işten atılma yada süre kısıtlılığı yüzünden işten ayrılmalarının önüne geçiliyor. Aynı zamanda devlet doğum izni süresinin son 8 haftalık kısmını işsizlik fonundan karşılayarak işverene de destek oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle