neizm.com

beylikdüzü escort

Domuz Gribi Hastalığı

2009 yılında adını tüm Türkiye’ye duyurmuş hastalıklardan bir tanesi olan ve yüzlerce kişinin ölümüne sebep olan domuz gribi, yeni fark edilmiş hastalıklardan bir tanesidir. Hastalığın sebebi SIV adı verilen bir virüstür. Bu virüsün yol açtığı hastalık, domuzlarda da sıkça görüldüğü için adı bu şekilde konulmuştur. Domuz gribi hastalığı, genellikle hayvanlardan insanlara geçen bir hastalıktır. Ancak bir insana geçtikten sonra yayılması hızlı bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Yani bulaşıcı ve öldürücü bir hastalıktır.

Domuz gribinin belirtileri içerisinde yüksek ateş, kuru öksürük, titreme, halsizlik, vücudun belirli kesimlerinde ağrılar ve yoğun bir baş ağrısıdır. Yani normal bir grip hastalığıyla aynı belirtilere sahiptir ve anlaşılması zordur. Bu yüzden de çevrenizde çok sık domuz gribi vakası var ise hemen bir doktora gitmeniz tavsiye edilmektedir.

Domuz gribinin tedavisi günümüzde tam olarak bulunmamıştır. Domuz gribi bağışıklık sistemini çökerttiğinden bağışıklık sistemini güçlendirecek ilaçlar ve antibiyotikler kullanılmaktadır. Ancak bilim adamları tarafından keşfedilen domuz gribi aşısıyla bu hastalıktan kesin olarak korunabilmek mümkündür. Bu yüzden de çocuklara küçük yaşta bu aşıyı yaptırmak gerekmektedir.

Daha fazla sağlık bilgileri için Sağlık kategorimize bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al