neizm.com

Ehliyet Sınavına Nasıl Çalışılır ?

 

Günümüzde ehliyet her insan için kesinlikle alınması gerekilen bir belgedir. Hemen hemen her insanın bir arabaya sahip olduğu son yıllarda sürücü belgesi almakta şart diyebiliriz. Peki ehliyet almak için niyetlendiniz. Ama ehliyet sınavına nasıl çalışmak gerekiyor diye soruyorsanız bu yazımızda sizlere ehliyet sınavında başarıyı getirecek yöntemleri deneyimlerimizden faydalanarak sizinle paylaşacağız. Ehliyet kursuna yazıldıktan sonra kesinlikle çalışma gerektiren ehliyet sınavı için aslında o kadar çok ders çalışmaya gerek olmasa da ders çalışmadan da olmuyor. İşte Ehliyet sınavına çalışma yöntemleri;

Öncelikle ehliyet kursundaki derslere gidin. Eğer kursa gidemiyorsanız üzülmeyin. Ehliyet kursundan kitap alınız. Yada internetten ehliyet konularını anlatan bir sürü video var. Onları izleyip çalışabilirsiniz. Zaten kitabı okumaya başladığınızda anlayacaksınız.Mesela trafik levhalarına baktınız. Ezberlediniz. Sonra kitaptaki levhalar ile ilgili testleri çözün. Zaten ehliyet kolay bir sınavdır.Kimine göre Trafik zor kimine göre sağlık kimine göre ise motor zordur. Eski ehliyet sınavında çıkmış bütün soruları çözün.2009-2010-2011-2012 gibi zaten soruları ezberlediğiniz zaman kesinlikle geçersiniz. Eski sorularla yeni soruları kıyaslayın. Aynısıdır.

Her gün 1 adet trafik 1 adet motor ve 1 adet sağlık testi çözünüz. Ben Motor derslerine gidemedim. Ama test çöze çöze girdim. 80 aldım.

Bütün geçmiş soruları çözdüm. Tek seferde geçtim. Zaten sorular aynıdır. Dikkatli olursanız kesinlikle geçersiniz. Eğer kurstaki derslere giderseniz sonra tekrar yapmazsanız geçemezsiniz. Kursa gidip hangi konuyu işlediyseniz o konu hakkında internetten veya kitaptan soru çözün. Tekrar şarttır. Eğer tekrar yapmazsanız geçemezsiniz. Başarılar.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle