neizm.com

Evde Oto Cam Suyu Nasıl Yapılır?

evde oto cam suyu yapımı

Oto cam suyu, arabanızı temiz tutmak ve korumak için önemli bir bileşendir. Hazır oto cam suyu markalarının hepsi, küçük miktarlarda bile zehirli bir kimyasal olan metanol içerir. Metanolün hem sağlığa hem de çevreye olan tehlikesi nedeniyle, bazı insanlar evde metanol içermeyen oto cam suyu yapmayı tercih ederler. Hızlı bir şekilde bir araya getireceğiniz malzemelerle evde oto cam suyu yapmak hem kolay, hem de uzun vadede tasarruf sağlamak için mantıklı bir seçimdir.

Camsil Kullanarak Oto Cam Suyu Yapımı

  1. Temiz ve boş bir kaba 3.5 litre saf su ekleyin.

Aracınızın püskürtme memelerinde ve pompada mineral birikmesini önlemek için daima saf su kullanın. Musluk suyu acil durumlarda kullanılabilir ancak aracınıza zarar vermemek için sıvıyı en kısa zamanda değiştirmeyi unutmayın.

  1. Bir bardak cam temizleyici ekleyin.

Hiç köpük üretmeyen ya da en az köpük üreten bir cam temizleyici seçmeye çalışın.

  1. Kabı sallayarak iyice karıştırın ve sıvıyı arabanızın cam suyu deposuna boşaltın.

Ev yapımı oto cam suyunu depoya boşaltmadan önce bir bez parçasına bir miktar dökerek arabanızın camının bir köşesini silin. İdeal temizleyici, iz bırakmadan kiri temizlemelidir.

Sıvı Bulaşık Deterjanı ve Amonyak Kullanarak Oto Cam Suyu Yapımı

  1. Temiz bir bidona 3.5 litre saf su ekleyin.

Suyu eklemede zorluk çekiyorsanız bir huni kullanın. Kolay karıştırmak ve muhafaza etmek için kapaklı bidonun kullanın.

  1. Suya bir yemek kaşığı sıvı bulaşık deterjanı ekleyin.

Oto cam suyunun yoğun olmaması için çok fazla deterjan kullanmayın.

  1. 1/2 bardak amonyak ekleyin.

Katkı maddeleri içermeyen bir amonyak kullanın. Konsantre amonyak tehlikeli olabileceğinden, bu aşamada çok dikkatli olun. Bu adımı açık havada yapmanız ve eldiven kullanmanız en iyisidir. Amanyok su ile seyreltildikten sonra, temizleyici olarak kullanmak için nispeten güvenli hale gelir.

  1. Kabı iyice çalkalayın.

Ev yapımı oto cam suyunu kullanmadan önce bir parça bezin üstüne biraz dökerek ön camınızın bir köşesini silin. Eğer bir kalıntı bırakmadan kiri temizliyorsa, oto cam suyu deposuna koymaya hazırdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle