neizm.com

Facebook Profil Gizlilik Ayarları

Facebook ülkemizde hatta dünya’da en çok kullanıcı sayısına sahip, en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerindendir. Aldığımız Facebook hesabı sonucunda bir çok kişisel bilgimizi ister istemez buraya ekliyoruz. Hatta yüzlerce fotoğrafımızı ekleyip, yer bildirimi yapıyoruz. Arkadaşımız olmayan kişiler tarafından bu özel bilgilerimizin görünmemesi için ya da arkadaşımız olan kişilerin dahi görmesini istemediğimiz bilgilerimizi gizlemek için Facebook bize gizlilik ayarlarını düzenleme seçeneği sunarak, kişisel bilgilerimizi görebilecek kişileri sınırlamamıza izin veriyor. Peki bilmeyen için ele alıcak olursak Facebook profil gizlilik ayarları nasıl yapılır? gelin hep birlikte bakalım.

Herkesin birbirine kolayca ulaşabildiği, arkadaşlık isteği gönderebildiği Facebook‘ta günümüzde birçok insan tanımadığı kişileri sadece profil fotoğrafını beğenerek ekliyor hatta mesaj atıyor. Eğer sizde bu tarz durumlardan şikayetçiyseniz aşağıda gösterdiğimiz ayarları yaparak bu kişilerden kurtulabilirsiniz. İsterseniz arkadaşlık isteği alımını isterseniz de mesaj gönderilmesini engelleyebilir ayrıca Facebook aramalarında da kendinizi gizleyebilirsiniz. Bu ayarları yapmak için;

 

Facebook Profiliniz Nasıl Gizlersiniz 

  • » Facebook sayfanızın sağ üst kısmında Hesap Ayarları menüsüne tıklayınız.
  • » Açılan sayfanın sağ tarafında Gizlilik kısmına tıklayınız
  • » Gizlilik sayfasında Aramada beni kimler bulabilir? Kısmından sizi kimlerin bulmasını istiyorsanız ayarınızı ona göre yapabilirsiniz.

 

Yukarıda belirttiğimiz gibi gizlilik ayarlarını yaptığınız takdir de arkadaşınız olarak ekli olmayan kişiler sizi bulamayacaklar ve rahatsız edemeyecekler.  Facebook profil gizlilik ayarlarından profilinizi gizlediğiniz zaman sizi hangi şekilde Facebook aramadan aratırlarsa aratsınlar bulamayacaklardır.

Facebook gizlilik ayarları bölümünden birçok farklı gizlilik ayarları yapmanız mümkün. Adınız, mailiniz veya diğer arama kriterlerinizle bile aramaya karşı gizlilik ayarları yapabilirsiniz. Sizi kimsenin bulmasını istemiyorsanız bütün gizlilik ayarlarını kapatarak kendinizi gizleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle