Facebook Nasıl Video İndirilir?

Sosyal medya ile ilgili sorulan soruları cevaplandırmaya devam ediyoruz. Sırada Facebook nasıl video indirilir sorusu var. Hazırsanız bu sorunun cevabı ile devam edelim.

Facebook Nasıl Video İndirilir

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu olan Facebook’ta artık durum ve fotoğraf kadar videoda ciddi bir önem taşımaya başlamıştır. Kullanıcılar artık bir anı veya olayı sadece bir fotoğraf karesi ile paylaşmak yerine video ile istediği sürede paylaşıp o anı ve olayı daha uzun şekilde ölümsüzleştirmeyi tercih edebiliyor.

Facebook videolarının popülaritesinin arttığı şu dönemde, Facebook’ta dolaşırken rastladığımız bir videoyu indirmek isteyebiliyoruz. Fakat Facebook, masaüstü sürümünde indirmek istediğimiz videoyu indirebilmemiz için herhangi bir seçenek sunmuyor. Buna karşın, Facebook’tan kolayca video indirebileceğimiz bir yöntem mevcut.

Masaüstü Facebook’u Mobil’e Çeviriyoruz

Öncelikle indirmek istediğimiz videoyu Facebook’ta açıyoruz ve adres satırından URL’ini kopyalayıp yeni sekmeye yapıştırıyoruz. Ardından ise URL’in başındaki www.facebook şeklindeki kısımdan www’yi silip yerine m.facebook yazıyoruz. Yani URL’in başı m.facebook.com/ şeklinde olacak ve böyle devam edecek. Eğer zaten mobilden bu işlemi gerçekleştiriyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz. Önemli bir notu daha ekleyelim, tüm bu adımları Chrome tarayıcısı üzerinden gerçekleştiriyoruz, diğer tarayıcılarda aynı yöntemin geçerli olup olmadığını deneyerek öğrenebilirsiniz.

Seçtiğimiz videoyu Facebook Mobil Sürümde Açıyoruz

Masaüstü sürümde olan Facebook’u mobil sürüme çevirdik. Şimdi sırada indirme işlemi var. Video URL’ini bozmadan m.facebook.com/xxx şeklinde giden bir video URL’ini açtığınız takdirde karşınıza mobil sürümde bir Facebook ve bununla birlikte seçmiş olduğunuz video çıkacaktır. Bu aşamada ilk önce videoyu oynatın.

Videoyu İndirme İşlemini Başlatıyoruz

Video oynatıldığı sırada mouse’unuzun sağ tuşuna tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler arasında “Video Olarak Kaydet” seçeneğine tıklayalım. Ardından yeni küçük bir indirme penceresi açılacak ve bize .MP4 formatındaki videoyu hangi isimle ve bilgisayarımızın hangi bölümüne kaydedileceği sorulacak. Bu bilgileri girdikten sonra seçmiş olduğunuz Facebook videosu anında ve hızlı bir biçimde inmeye başlayacaktır. İndirme işlemi bittikten sonra ilgili videoyu bilgisayarınızda indirmiş olduğunuz noktada bulabilirsiniz.

İşte Facebook’tan istediğimiz bir videoyu indirmek bu kadar basit. Herhangi bir limit veya yasak olmaksızın istediğiniz kadar videoyu yukarıda anlatmış olduğumuz yöntem ile rahatlıkla kaliteli ve orjinalliği bozulmamış bir şekilde indirebilirsiniz.

Merak ettiğiniz başka sorular olursa lütfen sormaktan çekinmeyin. Herkese mutlu günler diliyoruz.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir