neizm.com

Football Manager 2014 Taktik Önerisi

Football Manager 2014 oyunuyla ilgili gün geçtikçe artan tecrübelerimi paylaşmaya devam ediyorum. Daha önce ilk menajerliğim olan Beşiktaş kariyerimi ele almıştım. Bu yazımda ise Football Manager 2014 oynayanlar için kendi kullandığım taktiklerden olan adına Rio-Taktik koyduğum taktiğimi paylaşacağım. Fm 2014 Beşiktaş Taktik Önerileri diye aratarak kendileri uygun taktik arayan oyunseverler için öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu oyunda tek bir taktikle hiç bir yere varılamıyor. Kesinlikle en az 2 taktiğiniz olmalı. Özellikle bu taktikleri oynadığınız rakiplere göre belirlemelisiniz. Kalburüstü olan takımlara kullandığınız taktikle düşmemeye oynayan zayıf takımlara kullandığınız taktik daha farklı olmalı.

Benim bu taktiğimi ben daha çok kalburüstü takımlara karşı kullanıyorum. Yani daha çok ilk 10 içinde yer alan takımlara karşı oynarken bu taktikle maça başlıyorum. Oyunda özellikle orta sahayı güçlü tutmanızı, orta saha hakimiyetini rakibe kaptırmamanızı tavsiye ederim. Her ne kadar maç içinde skor olarak geride de olsanız, direk herkesi ileri alarak hücum seçmeyin bu size bir şey kazandırmaz. En kötü orta sahanızda devamlı 3 adam olmalı. Sizi ileriye taşıyacak özellikle bu orta saha 3’lüsünden ikisinin oyunu çift yönlü oynayabilme özelliğidir. Zaten gerçekte de öyledir. Şampiyon olan takımlara bakıldığında orta sahasından skora katkıyı maksimum seviyede almışlardır. İşte benim kullandığım Rio-Taktik’se şöyle

Football Manager 2014 Taktik Önerisi

Oyuncu direktifi olaraksa kanatlardaki oyuncularımın şut ve bitiricilik özelliği çok iyi olmadığı için “daha az şut çek direktifini seçiyorum. Eğer taktiği direk indirmek istiyorum diyorsanız yorum olarak talepte bulunursanız ekleyebilirim. İyi oyunlar.

1 Comment

  1. Ben de Football Manager oyununda Cardiff City’i alıp şampiyon yapardım. Yılmaz Hoca ile aynı kafadayız. Yılmaz hocam bol bol save et.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle