neizm.com

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Her genç kızın hayali telli duvaklı gelin olmak ve o özel günde muhteşem görünmektir. Bununda başlıca kriterlerinden biri o büyük günde özenli bir makyaja sahip olmaktır. Gelin adayları genellikle, herzaman güvenerek gittikleri kuaförlerde makyajlarını yaptırırlar, ancak bazı durumlarda eş, dost önerileri ile tanımadıkları makyözlere teslim oluyorlar. Bu özel günde günün ve gecenin yıldızı olmak gelin adaylarının elinde. Bu günde profesyonel makyözlerle çalışmak çok önemlidir. Anlaşmış olduğunuz makyözü günler öncesinden ayarlamalı ve makyözünüzün önceki çalışmalarını detaylı şekilde incelemelisiniz.

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı

Düğün günününüzde makyajınızın muhteşem olması ve davetlilerin size imrenerek bakması için bazı püf noktalarını sizlerle paylaşıyoruz.

Gelin Makyajınızda Dikkat Etmeniz Gereken Bazı Püf Noktaları:

– Düğününüzün sorunsuz ve parlak bir cilt yapısı ile geçmesini istiyorsanız,öncelikle uykunuzu çok iyi almalısınız. Bu sayede cildiniz daha parlak ve berrak bir görünüme sahip olacaktır.

– Makyajınızı ve saçınızı yaptıracağınız makyöz ve kuaförünüzün düğünden en az 4 yada 5 gün önce hazır olması gerekmektedir. Bu sayede düğün günü son anda strese girmezsiniz ve rahat bir yapıda hazırlıklarınızı tamamlarsınız.

– Sorunlu cilde sahip bayanlarda daha önemli olmakla birlikte, ten makyajınıza çok özen göstermelisiniz. Ten makyajınızda profesyonellerden yardım almak en iyisidir.

– Düğün günü strese yönelik cildinizde lekeler yada sivilceler oluşabilir. Bunları kapatmak için çok yoğun makyajlar yapmanıza gerek yok, kapatmaya çalıştığınızda dahada dikkat çekici hale gelecek olan bu bölgeler için yüzünüzün diğer bölgelerine daha dikkat çekici makyaj yaparak ilgiyi dağıtabilirsiniz.

– Sivilce yada cilt lekeleri üzerine yoğun makyaj yaptığınız taktirde, gün içerisinde yasadığınız yoğunluk danslar ve gecenin yorgunluğu ile makyajınızın akma olasılığı daha yüksektir ve buda sivilcelerden daha çok dikkat çekecek ve istenmeyen görünümlere sebep olacaktır.

– Gelinliğiniz beyaz olacağı için fondöten ve kapatıcı seçiminde çok açık tonlar seçmemeye özen gösterin. Yüzünüzün silikleşmemesi açısından bu oldukca önemlidir. Cildinizi sıcak göstermek adına sarı tonlarında pudra tercih edebilirsiniz. En önemlisi straplez yanı omuzları açık bir gelinlik tercih edecekseniz mutlaka açık olan bölgelerede hafif makyaj uygulayın ve yüzünüzle vücudunuz arasında renk farkı oluşmasını engelleyin.

– Gelinliğinizi giydiğinizde gözlerinizin çok daha belirgin şekilde gözükmesini istiyorsanız, açıktan koyuya doğru ilerleyen tonları tercih edin. Kaşlarınızın alt kısmına gelecek şekilde kemiğinizin üzerine, koyu tenli bir bayansanız kemik rengi, açık renkli iseniz beyaz gölge uygulaması yapabilirsiniz. Gelinliğinizin saf beyaz görüntüsü ile çok hoş sonuç verecektir.

Gelin Makyajı Püf Noktaları

– Göz kapağı çevrenizi belirgin bir hale getirmek istiyorsanız, kum, kakao gibi orta renk tonundaki farları tercih edebilirsiniz. Ayrıca alt ve üst göz kapaklarınız için kömür, maun, lacivert ve kahverengi türevindeki renkler ile gölgeleme yapabilirsiniz.

– Kaşlara gelince, tüm dikkati kaşlarınıza çekmek zerafetinizi kötü yönde etkileyebilir. Çok belirgin kaşlardan uzak durmanızı öneririz. Ancak tabiki kaşlarınızında abartıdan uzak belli bir oranda belirginleşmiş hale getirilmesi gerekiyor. Doğal ve sade bir görünüm için saçınızın rengi ile doğru orantılı olmak üzere, far uygulayabilrsiniz. Farınızı kaş fırçası kullanarak uygulayın. Ve en önemlisi kaşların alımıdır. Düğünden bir gün önce yapmamızı tavsiye ediyoruz, sebebi istenmeyen kırmızılık görünümlerine engel olmaktır.

– Rimel seçiminde ise suya dayanıklı bir rimel seçimi sizi en iyi görünüme ulaştıracaktır. Düğün günü en mutlu gününüz olmakla beraber bazı duygusal anlar yaşamanızıda içeren bir gündür. Bu sebeple göz yaşlarınıza engel olamadığınız anlarda rimeliniz sizi asla yarı yolda bırakmamalı. Eğer koyu renkli bir ten yapınız varsa, riyah rimel tercih ediniz, ancak açık tenliyseniz koyu kahverengi bir rimel tercih ediniz. Ayrıca kirpik kıvırma aparatınızı kullanarak, gözlerinizi olduğundan daha büyük göstererek, kirpiklerinizide daha uzun gösterebilirsiniz.

– Koyu renkli bir cilt yapısına sahipseniz yanaklarınıza roze tonlarında bir allık tercih edin. Eğer açık tenliyseniz pembe tonlarında bir allık daha iyi duracaktır. Seçmiş olduğunuz allığınızı alnınıza, yanaklarınıza ve elmacık kemiklerinize doğru şekilde abartmadan uygulayın. Daha canlı görünüme sahip olmak isterseniz allığınızı elmacık kemiğinize, diğer yerlere nazaran bir ton açık sürebilirsiniz. Allığınızı fazla abartmadan kullanın dedik, ancak günlük hayatta kullandığınızın bir ton fazlası olarak yoğunlaştırırsanız daha iyi olacaktır. Işıltılı ve parlak bir görünüm elde etmek istiyorsanız, bütünde homojen bir bir görüntü elde etmek için saç diplerinize doğru ilerleyecek şekilde alığınızı uygulayın.

– Ruj seçimide çok önemidir ve günlük hayatınızda kullandığınız ruj tonlarından en az bir ton açık ruj tercih etmelisiniz. Gelinliğinizle uyum içinde olacak renkler erik kurusu, roze ve pembe olarak tercih etmek en iyi sonucu verecektir.
Rujunuzu seçerken günlük hayatınızda nötür yada kahve rengi bir ruj kullanıyorsanız, bunu alt kata kullanarak, üzerine erik kurusu yada pembe rengi uygularsanız, dudaklarınızı daha canlı şekilde gösterebilirsiniz. Eğer görünümünü beğeniyorsanız dudak kalemi ile dudaklarınıza belirginleştirme yapabilirsiniz.

– Son olarak el ve ayak bakımlarınızda kusursuz görünmelidir. Bunun için kuaförünüzde yada kendiniz manikür ve pedikür yaptırmalı yada yapmalısınız. Ardından el ve ayak tırnaklarınıza yumuşak tonda ojeler seçin. Gelinliğinizle peri kızı gibi görünmeniz gerekiyor. Bunun için açık renkler tercih edilmeli. El ve ayak tırnaklarınıza uygulamış olduğunuz ojenin ardından parlatıcı ile daha belirgin hale getirerek o gecenin tüm detayları ile yıldızı olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle