neizm.com

Gökkuşağı Nedir?

gokkusagi-nasıl-oluşur-jpg

Doğa Harikası olan Gökkuşağı hakkında her zaman bir merak kesinlikle vardır.  Ancak doğada bu durumun oluşma sebebi herkese göre farklı yorumlanmaktadır. Bazı milletlerde Gökkuşağı oluşma sebebinin farklı anlamlara geldiğine kadar derin inançlar vardır. Ancak Gökkuşağı “Yağmur ve Güneş” kapsamlı olarak meydana gelmektedir. Yağmurun çok fazla yağdığı ve hemen arkasından güneşin gökyüzünden belirmesinden sonra ortaya böylesine mükemmel bir manzara çıkmaktadır.

gokkusagi-nasıl-oluşur-jpg   Gökkuşağı Nedir? sorusuna gelirsek, ” Yağmurla beraber güneş ışınının yağmur damlalarının arasından geçerken kırılmaya uğramasından sonra ortaya renkli şekiller çıkar. Bu şekiller durumun döngü halinde devam etmesinden sonra değişik renklerle beraber daha fazla yükselir.” İşte ortaya çıkan renkler ve gökyüzünden meydana gelen bu süslü şekil bizleri gerçekten büyülemekte. Bazı filmlerde Gökkuşağı’nın sonunda hazine yada değerli bir şey olduğuna vurgu yapılır. Gerçek hayatta ise bazı milletler bu durumu gerçekle kurgulayarak, bu durumun olduğuna inanmaktadırlar. Ancak Gökkuşağı’na ulaşmak asla mümkün değildir. Siz ne kadar yakınlaştık diye düşünseniz de, aslında ona yıldızlar kadar uzaksınız.7 ayrı farklı renkten oluşan bu harika manzara, gökyüzünden yeryüzüne inen bir merdiven misali doğaya süper manzara katkısı yapmaktadır.

Gökkuşağı hakkında bilinmesi gerekenler çok olsa da, aslında insanlar kendi kafalarından bir takım asılsız haberler uydururlar. ” Turuncu, Sarı, Yeşil, Mavi, Çivit Rengi ve Mor” renklerini içinde barındıran bu doğal güzellik insanları mest etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle