neizm.com

Google Keep Nedir?

Google , yeni hizmeti Google Keep’i tanıttı. Yeni çıkan bir uygulama olan Google Keep not tutmak için birebir kaliteli bir not tutma uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Basit not tutma uygulamalarına benzemeyen ve resim destekli bir not tutma uygulaması olan Google Keep’te sesli, görüntülü ve yazılı notlar tutmanız sağlanıyor.

Google Keep uygulaması henüz yeni duyuruldu fakat aktif olarak kullanılmaya başlandı. Uygulama şu anda Android 4.0.3 ve üstü uygulamaları destekler nitelikte. Eski versiyonlar içinde bir şeyler yapılır diye düşünüyorum. Cihaza uygulamayı yükledikten sonra gmail hesabınız ile bağdaştırıyorsunuz ve not almaya başlıyorsunuz.

Uygulamanın diğer not alma uygulamalarından çok daha farklı olduğundan bahsettik. Google hesabınızın seçimi ile not almaya başlıyorsunuz ve biraz daha detaylara inersek 4 farklı şekilde kullanıldığından bahsedebiliriz.

  1. Uygulamada mikrofon simgesine tıklayarak not almak istediğiniz şeyleri söyleyebilirsiniz ve Google Keep anlık olarak bunu metine çevirir.
  2. Uygulamadaki kamera simgesine tıklayarak cihazınızdan herhangi bir fotoğrafı seçebilir veyahut fotoğrafı çekip nota ekleyebilirsiniz.
  3. Başlangıç ekranındaki metin kutusuna notunuzu yazabilir ve hızlı bir şekilde notunuzu kaydedebilirsiniz.
  4. Uygulamadaki onay simgesine tıklayarak kendinize bir not listesi hazırlayabilir ve notlarınızı da bu listeye kaydedebilirsiniz.

Bunlar  not ekleme yolları. Uygulamada bir de not renklerini belirleyebiliyorsunuz. Notlarınızı tek ya da çok sütunlu bir şekilde düzenleyebilir, notlarınızı paylaşabilirsiniz. Arşive ekleyip veyahut eski notlarınızı silebilirsiniz.

Gelişmiş bir not ekleme uygulaması olan Google Keep gerçekten kaliteli olmuş. Not ekleme seçenekleri ve içerisindeki araçlar ile akılda kalıcı notlar üretebilir, daha kullanışlı bir not uygulamasına Google Keep ile sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle