neizm.com

Google Pagerank Yükseltme Yolları Nelerdir?

Her internet sitesine, bloga ve hatta alt sayfalara dahil Google tarafından verilen bir değer vardır. Belli kriterler ile verilen bu değere Pagerank denir. Dilimizde ise bir karşılığı bulunmamaktadır ancak Webmasterlar tarafından “Link Popülerliği” yada “Link Puanı” olarak anlatılmaktadır. Bu Google terimine göre her internet sayfası 0-10 arasın da bir değer alır. Bu değer ne kadar yüksek olursa sayfanız Google gözünde o kadar değerli olur. Bu nedenle Pagerank değerini artırmak gerekir. Google Pagerank artırmak için bazı yöntemler vardır. Bu yazımızda bu yöntemleri anlatacağız.

Google-Pagerank

Google Pagerank Nasıl Yükseltilir?

Pagerank değerini arttırmak için bir çok yol vardır. Bu yolların hepsi sitenizi daha kaliteli yapmaktan geçer. Bu Pagerank artırma yollarını uyguladığınız taktirde değeriniz yükselecektir. İşte o yöntemler;

  • Siteniz insanlara bilgi vermeli: Para kazanmak her website sahibinin istediği olsa da asıl amacınızın insanlara bilgi vermek olduğunu unutmayın. Google bu konuda oldukça hassastır. Ne kadar işe yarar bir web sitesi yaparsanız ziyaretçiler sitenizi o kadar çok ziyaret eder ve o kadar çok zaman geçirir. Buda Google gözünde değerinizi artırır.
  • Spamdan Kaçının: Ziyaretçiler Spam’ı sevmez. Bu nedenle Google’de sevmez. Web sitenizde olmayan içeriklerin var olduğu izlenimi vermeyin. Gizli kelimeler kullanmayın, kötü amaçlı js kodlarından kaçının.
  • Özgün İçerik Paylaşın: Her sitede olan içerikleri paylaşmayın. Yani kopya içerik girmeyin. Özgün içerik ekleyin. Yazılarınız özgün ve açıklayıcı olsun.
  • Benzer Sitelerden Link Alın: Kendi kategorinizdeki sitelerden link alın. Sizinle aynı içeriğe sahip sitelerden alacağınız linkler Pagerank için en etkili yöntemdir. Eğer sağlık sitesine sahipseniz başka bir sağlık sitesinden link alın. Link aldığınız sitenin Pagerank değerinin sizin sitenizden yüksek olmasına da dikkat edin. Tabi bunu yaparken dikkatli olun çünkü fazla link almanız Google tarafından hoş karşılanamayabilir.  Ayrıca bu konuda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar daha vardır ancak bunları bu yazıda ayrıntılı olarak anlatamayız daha sonra link alırken dikkat etmeniz gereken noktalar hakkında farklı bir yazıda paylaşacağız.
  • Ziyaretçileriniz Kalıcı Olsun: Sitenizi takip eden ziyaretçiler ne kadar uzun süre zaman geçirir ve tekrar tekrar ziyaret ederse Pagerank değeriniz o kadar iyi etkilenir.

Google Pagerank Ne İşe Yarar?

Peki Pagerank artırmak için girdiğiniz bu kadar zahmetin size ne yararı olacak. Yüksek Pagerank değerine sahip olmanızın size bir çok faydası olacaktır. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

  • Sitenizin Pagerank değerinin yüksek olması demek Google gözünde çok daha değerli olduğunuz anlamına gelir.
  • Yüksek Pagerank değerine sahip olursanız Google aramalarında daha üst sıralarda yer alırsınız.
  • Google sitenizi daha hızlı indexler, daha sık ziyaret eder.
  • Tüm bunlar sonucu hitiniz artar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle