Hangi Mail Adresini Kullanmalıyım? Basit Oturum Aç Yöntemleri

İnternetin hayatımızın her alanına etki ettiğini biliyoruz. Artık mail kullanımı sabit telefon kullanımını yerle bir etmeyi başardı. Birden fazla mail adresi olmayan kişi sayısı çok az. Haliyle maillerin iyi korunması ve mantıklı adreslerden alınması gerektiği de zaruret halini aldı. Peki ama hangi mail adresini kullanmalıyım.

İlk Adayımız: Google - Gmail

Gmail sadece bir email adresi değildir. Pek çok anlamda size destek olacak google hizmetlerine ulaştığınız adrestir. Bir kullanıcı adı veya genel bir oturum olarak düşünebilirsiniz. Tabi ki google hizmetlerini kullanıyorsanız!

Örneğin sadece bir gmail hesabı açarak hem youtube üzerinden hem de google drive üzerinden son derece basit bir şekilde işlemlerinizi yapmanız mümkündür.

Şu ana kadar hiç sunmadığı kadar yüksek imkanlar, hızlı ve bedava çözümlerle google ve ürünlerini ilk sıraya koyduğumuz için gmaili de ilk sıraya yerleştirmeyi borç edindik.

Bir mail adresi almak istiyorsanız öncelikle @gmail.com olmasını düşünebilirsiniz. Çünkü son derece basit ve hızlı kullanıma sahip bir mail adresi olarak ön plana çıkacaktır.

Almak için: gmail.com adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Kime Öneririm

Bu konuda bir ayrım yok! Mail kullanmak ve aktif olarak iş hayatına bunu yansıtmak isteyen herkes gönül rahatlığıyla destek alabilir. Son derece kullanışlıdır ve zaman içerisinde öneminin daha da ortaya çıkacağına eminim. Gönül rahatlığıyla gmail seçeneğinden destek alabilirsiniz.

Yahoo Unutulmazlar Arasında

Ne yazık ki @yahoo uzantılı mail adresleri dünyada olduğu popülerliği ülkemizdze kazanmayı başaramadı. Bu durumun birden fazla sebebi olduğunu düşünüyoruz. Zira bu kadar başarılı bir mail adresi için bu seçeneklerin değiştirilmesi de ayrıca dikkat çeken bir konu başlığı olarak ön plana çıkıyor.

Kime Öneririm

İlk mailiniz farklı bir adrestense özel veya iş için kullanışlı ve kaliteli bir mail adresi arayışına girdiyseniz yahoo kalitesinden yararlanabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir soru işareti veya aklınıza takılan bir soru olursa https://oturumac.email/ adresine bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Üçüncü Aday: Hotmail

Kaliteli bir mail adresi mi arıyorsanız kesinlikle hotmaili kullanabilirsiniz. Her ne kadar outlook.com ile birleştirilmesi sonucunda resmi olarak hotmail.com adresindene bir mail adresi açmak mümkün olmasa da son derece rahat bir şekilde outlook.com adresini ziyaret ederek oturum açmanız mümkün olmaktadır. Bu ve bunun gibi seçeneklere son derece rahat bir şekilde ulaşmanız söz konusu olmaktadır.

Son ve Yükselen Aday: Yandex

Sizlerde mail.yandex.com.tr adresini ziyaret ederek son derece hızlı bir şekilde yandex maile ulaşabilirsiniz. Son zamanlarda ülkemizde google a tepki olarak popülerleşmeye başlayan yandex sayesinde yeni mail adreslerinin açılması da gündeme gelmiş durumdadır.

Mail söz konusu olduğunda bizden bilgilerini esirgemeyen herayak ailesine de ayrıca teşekkür etmek isteriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir