neizm.com

Harekat Köpeklerini Yetiştirme Eğitimi

Harekat köpeklerinin eğitimini yapmak için öncelikle köpeğin cinsi ve harekat köpekliğine uyumluluğu gözlenir. Bu uyumlulukları genellikle köpeklerin bedensel yapısı ve kaslarının güçlerine göre değişir. Çünkü harekat köpekleri bazı durumlarda koruma bazı durumlarda ise arama işlerinde kullanılır. Harekat köpeklerinin eğitimi çok yönlü olarak gelişmektedir. Öncelikle köpeğin dil işlevi ortaya çıkartılır. Bu işlevi köpeğin aradığını bulduğunda haberleşme şeklini veya saldırıya geçmeden önce yapmış olduğu ikaz işlevi alıştırılır. Daha sonra ise saldırı ve savunma alıştırmaları yapılır. Bu alıştırmalar karşılıklı oyunlar halinde yapılır ve köpekler daha çok asabi şekilde yerleştirilir.

Aynı zamanda köpeklere sadıklık ve analiz etme yeteneği de alıştırılmaya çalışılır. Koku alma yetenekleri güçlü olduğundan köpeklere genellikle analiz etme yeteneğini de bu şekilde aşılarlar. Aynı zamanda harekat köpekleri genellikle yalnız olarak beslenir ve dış ortama çok fazla sürüklenmez. Buda kendilerini geliştirmelerinde ve işlevlerinin keskinleşmesinde en büyük etkiyi sağlar. Harekat köpeğini eğiten kişi aynı zamanda operasyonlarda köpeği yönlendiren kişi olacağından köpeğe itaat etmeyi ve kendileri arasında konuşma şeklini öğretirler. Harekat köpekleri aldıkları eğitimden dolayı başka biri tarafından yönlendirilmeyi kabul etmezler. Bir risk ile veya herhangi bir yabancı kişi ile karşılaştıkları anda saldırı pozisyonuna geçerler. Öldürmeye veya ağır hasar vermeye yönelik eğitim aldıklarından hem eğitimi hem de beslenmesi çok tehlikelidir. Eğitimi mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Hareket-Kopeklerinin-Egitimi

Türkiyenin en büyük evden eve taşıma web sitesine hoş geldiniz linklere tıklayıp sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
eşya depolama
bakırköy evden eve taşıma
sarıyer evden eve taşıma
ataşehir evden eve taşıma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle