neizm.com

İcradan Araba Nasıl Alınır

Farklı konu başlıkları ile ilgili yazmaya devam ediyoruz. Bu haftaki yazımızda icradan araba nasıl alınır sorusunun cevabını arayacağız. Lütfen bu konuda eklemek istediğiniz konu başlıkları ile ilgili yorum yazmayı unutmayın.

Milyonlarca insanın yaşadığı dünyada herkesin sahip olmak istediği bir şeyler vardır. Bunları çeşitlendirecek olursak barınabilecekleri bir ev , istedikleri yerlere rahatça gidebilecekleri bir araba ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek çeşitli eşyalar bunlardan sadece bir kaçı. Bugün ki yazımızda değineceğimiz konu araba satın almak olacaktır. Herkesin sahip olmak isteyebileceği gibi sizlerde bir araba sahibi olmak istiyorsunuzdur.

Diğer Özellikleri ve Bilindik Konular

Araba almaya karar verdiğinizde sizi düşündürecek olan bazı konular ortaya çıkmaktadır. Bunlar; Arabanın modeli , teknik özellikleri ve tabi ki en önemlisi fiyatıdır. Modelini beğendiğiniz bir arabayı belki de fiyatı fazla geldiğinden alamama gibi bir duruma düşebilirsiniz. Bizimde konumuz tam bununla alakalı olacak. Bu yazıda İcradan araba nasıl satın alınır sorusunun cevapları sizleri beklemektedir.

İcradan araba satın almak , normal bir arabanın fiyatının yarısına mal olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir. Araba almak isteyip de maddi durumundan alamayanlar için büyük bir fırsat olduğunu söylemeye gerek bile yok. Kısaca icradan araba almanın yollarını ve usulünü anlatmaya başlayalım. İcralık olan araçların satışları devletin karar verip uygun gördüğü yerlerde bir tellal hatta gerekirse polis görevlileri eşliğinde yapılır. Tamamen devletin kontrolü altındadır. İhale yapılacak olan alan güvenlik kameralarıyla anı anına takip edilmektedir. Satışlar açık arttırma usulüne dayalı yapılmaktadır. Bu açık arttırmalara katılmak isterseniz de yapacağınız işlemler çok basit. Nüfus cüzdanınız ve ihale katılım belgenizi yanınıza almak yeterlidir.

İhaleden Araç Almak

İhaleye katıldığınızı varsayarsak tellalın yönetimindeki açık arttırma tellalın arabayı sattım demesiyle satış gerçekleşir. Satış tamamlandıktan sonra araçta size verilen araç bilgilerinin dışında aracınızda herhangi bir farklılık varsa satışın feshini isteyerek ödediğiniz miktarı bir hafta içerisinde hesabınıza geri yatırılmasını sağlayabilirsiniz. Ödemeniz bir hafta içerisinde yapılmazsa Devletin kasalarında tutulan paranıza günlük faiz işleyerek bekleme süreniz sizin için zahmet olmaktan çıkar. Hiçbir şekilde paranızı geri alamama ya da eksik alma gibi şüpheler aklınızı kurcalamasın. Aklınıza gelebilecek bir başka soru ise sadece tek bir araç mı satın alabilirim olabilir. Bunun cevabı ise Hayır. Birden fazla aracı satın alabilme şansına sahipsiniz.

Bu yazımızda icradan araba nasıl alınır sorusunun cevabını bulmaya çalıştık. Farklı bir konu başlığında görüşmek üzere bizi yorumsuz bırakmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle