neizm.com

İnternet Üzerinden Radyo Dinleme

Bilgisayarımın başına oturduğumda kesinlikle şarkı çalmalıdır. Bilgisayarımda kayıtlı olan şarkılar artık sıkmaya başladığından değişik platformlar üzerinde radyo, youtube sayesinde bir şekilde şarkı dinliyorum. Benim gibi müzik olmazsa olmaz diyenlerdenseniz bu yazımda sizlere internet üzerinden radyo dinlediğim bir program ve radyo programını paylaşmak istedim. Nasıl bir ruh halinde olursanız olun gerçekten şarkılar olsun türküler olsun hepsi sanki bizim yaşamımızdan birer kesit alarak yazılmış gibi geliyor. Arada kederlendirse de çoğu zaman ruhumuzu dinlendiriyor müzik.

İlk olarak internet üzerinden dinlediğim, canlı yayını olmasa da en sevdiğim siteler arasında yer alan bira.fm‘i sizinle tanıştırmak istiyorum. Keyif, yalnız gitmez! sloganıyla aslında kendisini anlatıyor bira fm. Çok güzel bir tasarımı olan bira fm, aslında nasıl media playera şarkı ekleyip dinliyorsak o şekilde ama burada şarkılar durmadan güncelleniyor ve öyle tekrar tekrar aynı şarkıları dinlememizi gerektiren bir durum söz konusu değil. 8 ayrı kanalı bulunan bira fm’de ana ekranda çıkan eski bir radyo üzerindeki o zımbırtıyı döndererek frekansımızı ayarlıyoruz ve hemen alt çaprazındaki yuvarlak butona tıklıyoruz. Bira fm’in 8 kanalını sayacak olursak. 88 ile 105 arasında frekanslanan bu ana ekrandaki radyoda kanallarda çalan şarkı türleri kanal isimlerinden belli oluyor. Bu kanallar şu şekilde;  88 Meyhanede – 90 Plajda – 93 Partide – 95 Sokakta – 97 Live! – 100 Evde Tek – 103 Evde Çift – 105 Geçmişte. Radyo üzerindeki imleci bu frekanslara getirip şarkıları dinleyebilirsiniz.

birafm

İkinci olarak ise bilgisayarımda kurulu olan bir radyo programı olan EXA Radyo’yu sizlere tanıtıcam. EXA Radyo tamamen ücretsiz bir radyo programı olup gerçekten çok kolay kullanımı ve sorunsuz, kullanışlı bir program olması nedeniyle radyo dinlemeyi seven ziyaretçilerimiz için indirip kurmalarına değecek bir program. Binlerce radyo kanalını dinlememizi sağlayan bu radyo programı gerek arayüzü gerekse her radyo kanalını dinlememizi sağlayan sağlam altyapısıyla şu ana kadar yapılmış en iyi radyo programlarından birisi.

exaradyo

Bira Fm’i dinlemek için; www.bira.fm

Exa Radyo Programını indirmek için; www.exaradyo.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle