neizm.com

iPhone 6 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Akıllı telefon piyasasında kıyasıya rekabet devam ediyor. iPhone 5 ile beklenenleri karşılayamayan Apple, 5s’le ortalığı sakinleştirip asıl atılımı iPhone 6 ile yapmayı planlıyor.Apple’nin, iPhone 6 modeli ile tasarım olarakta değişikliğe gideceği söylenilirken, çok farklı, çok şaşırtan özelliklerinde iPhone 6 serisiyle geleceği söylentiler arasında. Ortaya atılan söylentilere göre iPhone 6’nın su geçirmeyen bir yapısının olması söz konusu. iPhone 6 ile Apple’nin ios 7′ yide tanıtacağı konuşulurken. En çok ilgi çeken yenilik ise iPhone 6’nın dış tasarımı oldu. iPhone 5’e göre daha ince olması beklenilirken ekran boyutu da küçültülüyor. 2013 yılında çıkması beklenile iPhone 6’nın bazı özellikleri şöyle olucak;

iphone-6-ekran-goruntusu

iPhone 6 Çıkış Tarihi

iPhone 5 Ekim 2012′de çıkmıştı, iPhone 5S’in de Nisan-Mayıs 2013′te çıkması bekleniyor.iPhone 6çıkış tarihi ise tahmini olarak Ekim-Kasım 2013 civarında olabilir.

iPhone 6 Teknik Özellikleri

İşletim Sistemi : iOS 7
Hafıza : 16, 32 ve 64 GB
İşlemci: A5

Ekran boyutu ve kalınlık gibi özelliklerin dahada küçültülmesi bekleniyor.Kişisel olarak Nokia 5800′ın ekran boyutuna yakın, kalınlık olarak ise iPhone 5′in %20′si kadar ince bir ürün bekliyorum.Çünkü iPad boyutununda 7″ civarında olacağını düşünüyorum.

iPhone 6 Fiyatı

ABD tabanlı fiyatın yine iPhone 5′in çıkış fiyatlarıyla aynı olacağı düşünülüyor.Türkiye fiyatı ise muhtemelen 2300 lira civarında olacaktır.

16 GB modeli $199
32 GB modeli $299
64 GB modeli $399

 

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle