neizm.com

İran Kedisinin Özellikleri

Tatlı yüzleri ve kabarık tüyleri ile kedi severlerin kalbini kazanmayı başarabilen harika ev kedileri olan İran kedileri özelliklede Türkiye de çok fazla tercih edilmektedir. Zeki ve kolay eğitilebilen bir yapıya sahip olduklarından insanların kolaylıkla sempatisini kazanmayı başarmışlardır. Sevimli görüşleri ve ifadeleri sayesinde insanlara kolaylıkla huzur verebilirler. Kemik yapıları yuvarlaktır ve bu özellikleri diğer kedi türlerine göre çok farklı bir yapıya girmelerine sebep olmuştur. Patileri ve ayaklarının boyu ufak ancak kalın bir yapıya sahiptir. Diğer kedilere göre bir yavaş hareket ederler. Tam bir ev kedileridirler ve sokaktan pek hoşlanmazlar.

Avrupa da ki yapılan tüm kedi güzellik yarışmalarında tatlı ve kabarık tüyleri sayesinde her sene 1. olmayı başaran bir cinstir. Köpeklerin puffy cinsi ile de benzerlik gösterir. İnsanların sevgisini kolaylıkla kazanabilir ve sevgi gösterisi de yapabilir. Her ne kadar eğitimleri çok kolay olsa da tüylerinin kabarık ve fazla olması bakımını çok zorlaştırmaktadır. Özellikle de her kedi gibi yıkanmayı pek sevmediklerinden bu durum onların en kötü sorunudur. Tüylerine bakabilmek için her gün mutlaka tüylerinin fırçalanması ve taranması gerekir. Aksi takdirde çok fazla tüy dökerler ve çevredeki kişilere rahatsızlık verirler. Beslenmeleri çok önemlidir. Günlük 5 öğünden fazla yiyebilirler ve kolaylıkla şişmanlayabilirler. Hastalandıklarında ise çok bitkin oldukları gibi çokta tatlı bir görünüşe sahip olurlar.

İran-Kedileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle