neizm.com

İstihare Namazı Nasıl Kılınır?

istihare

İnsanlar hayatta bazen kararsız kalır ve ne yapacaklarını bilemezler. İşte bu tip durumlarda Allah’a sığınmak ve dualar etmek gerekmektedir. İnsanın kalbinin rahatlaması ve içine huzur dolması için Namaz kılınması da gerekmektedir. Düşüncelerimiz  yada ileri de hangi iş daha çok hayırlı olacak gibi çelişkili durumlar için İstihare Namazı vardır.Bu namazı kılarak içinizdeki kötü düşünceleri atmanın yanında, boş yere zaman öldürmenin de ne kadar gereksiz olduğunu öğreneceksiniz.

istihare      İstihare Namazı Nasıl Kılınır? konusunu merak edenlerin sayısı oldukça fazladır. Namazı kılmak için öncelikle ” Niyet Ettim Allah rızası için İstihare Namazını kılmaya” diyerek başlanmalıdır. Daha sonra ilk rekatta; ” Fatiha ve Kafirun Suresi” okunmalıdır. Diğer rekatta ise “Fatiha ve İhlası” surelerini hazırlarsın. Bu namazı kıldıktan sonra uyursanız rüyanızda istediğiniz dileklere dair planları ve olacağını görebilirsiniz. Bu namazla beraber Allah’a şükür duası olarak da bu Namaz bilinmektedir. Şuan gençler araştırma yapmadıkları için şanslıyız bu konuda.

İstihare Namazı Müslümanlar için uygun olmasının yanında, bazı karamsarlıktan da çıkmanın tek yoludur. Allah’ı daha çok anmakla beraber, istediklerinizin ne zaman ve ne şekilde gerçekleşeceği konusunda rüyanızda hemen görmeniz çok garip bir durum gerçekten.

istihare

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle