neizm.com

İyi Bir Kahvaltının Sağlık Açısından Önemi

İyi bir kahvaltı gün içindeki performansımızı arttırıyor mu ?, bu tüm dünyada araştırılmaya devam edilen önemli bir konu. Çünkü elde edilen cevaplar, çocukların okul performansından, atletlerin yarışlardaki başarılarına kadar her şeyi etkileyebilir. Kahvaltının birkaç önemli alanda performansı çok etkilediği düşünülüyor. Örneğin öğrenme, konsantrasyon gibi bilişsel becerilerimiz, kilo kontrolü veya kolestrol seviyesi gibi fiziksel fonksiyonlarımız bunlardan bazıları. Ancak genellikle olumlu etkisi hakkında duyduklarımıza rağmen mevcut araştırmalar, bu konuda yeterli kanıtların olmaması sebebiyle karmaşık bir resim ortaya koyuyor.

İyi bir kahvaltı ile güne başlamak ve daha iyi performans göstermek arasında güçlü bir bağlantı varmış gibi geliyor. Fakat kahvaltının performansa etkisi direkt değildir. Bu tabii ki kahvaltıyı atlamaktan daha sağlıklı bir başlangıç. Yine de gün içinde performansı etkileyen o kadar çok faktör var ki, bu durumda iyi bir kahvaltının tam bir çözüm olduğunu düşünmek de mümkün olmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle