neizm.com

Kabin Memuru Maaşları 2014

Ülkemizde son yıllarda hava yolu taşımacılığına gösterilen ilginin artmasıyla, mevcut hava yolu şirketlerine yenileri eklenmeye başladı. Hava yolu firmalarının artmasıyla personel ihtiyacı da baş gösterdi. Özellikle kabin memuru personel alımları son yıllarda bir hayli artış gösterdi. Şu an günümüzde tüm hava yolu şirketleri dahil toplam 6 bin olan kabin memuru sayısı önümüzdeki üç yılda 12 bine çıkacak. Peki kabin memuru maaşları ne kadar diye merak ediyorsanız, bu personellerin aldıkları maaş ortalama olarak 2.500 TL.  Kabin memurları maaşlarını yanı sıra uçuş limitlerini geçtiklerinde ve yatılı konaklamalarında ekstra ücret alıyorlar.
Aylık uçuş saati 80-110 saat arası değişiyor. Sivil havacılık kurallarına göre 110 saatin üzerine çıkılmıyor.

Kabin memuru nasıl olunur diyorsanız aslında o kadar da zor değil. Eğitim olarak Lise Mezunu olmanız yeterli görülürken, İngilizce’si olan, boyu ve kilosu müsait, güleryüzlü, pratik zekalı, hoşgörülü, seyahat etmeyi seven ve aynı zamanda fedakar olmanız bu iş için uygun olduğunuzu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle