neizm.com

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç dökülmeleri büyük çoğunlukla erkeklerde görülür, ancak bazı durumlarda kadınlarında saçı dökülebilir, hatta kel kalma durumları dahi oluşabilmektedir. Erkeklerde olduğu kadar alışıldık bir durum olmadığı için, bayanlarda saç dökülmesi, ruhsal yıpranmalara sebep olur. Bayanlar erkeklere oranla dış görünüşleri konusunda daha hassastır ve kabul edelimki, dış görünüşümüzün en önemli etkenlerinden biride saçlarımızdır.

Bayanlarda saç dökülmesi genellikle bazı faktörlere bağlı olarak gerçekleşmektedir. Bu faktörler vitamin eksiklikleri, sağlıksız ve düzensiz beslenme, kansızlık, ağır hastalıklar ve bazı ilaçların yan etkileri gibi sıralanabilir. Ayrıca seçtiğiniz bakım ürünlerinin kalitesizliği, aileden gelen ırsi nedenler, yada yara ve mantar enfeksiyonların bağlı olarak seyredebilir. Genellikle bölgesel dökülmelerin olmadığı saptanmıştır. Bayanlardaki saç dökülmesi genelde saçın genelinde seyrelme şeklinde görülür.

Kadınlarda Saç Dökülmesi

İlaç Tedavisinin Faydası Olur mu?

Tedavi edilme sürecinde hastaların yüksek beklentileri genelde hüsran oluyor. Bunun sebebide saç hücrelerimiz genetik olarak belli bir dökülme ömrüne sahiptir ve genetik olarak şifrelenmiş birer ömürleri bulunmaktadır. Tedavi yöntemleride bu süre içerisinde ek bir süre kazandırmanın ötesine geçemez. Tedaviyi kestiğimiz anda saçlarımızın dökülme süreci yeniden başlayacaktır.

Saç Ekiminde Yeni Dönem

Günümüzde saç ekimi oldukça profesyonel şekilde yapılmakta ve anlaşılmayacak oranda kaliteli ve başarılı sonuçlar vermektedir. Artık saç ekimi ‘Mikro Greft’ tekniği ile yapılmaktadır ve bu teknoloji yanlızca 1 saç hücresi ile tüm saçların ekimine olanak sağlıyor. Saçlarınız nekadar fazla dökülürse, ekim başarısı o oranda düşecektir. Unutmayın saç ekiminde size kendi saçlarınız ile tedavi uygulanıyor. Yani saçınızın yoğun olan bölgelerinden diğer bölgelere ekim yapılmaktadır. Bu bağlamda saç ekiminde iyi bir uzmandan yardım almalısınız. Saçlarınızın yoğunluğu, açısı ve ekilecek bölgenin yönü çok önemlidir. Bayanlarda saç ekimi genellikle ense bölgesinde, yani yoğun olan bölgelerden alınarak diğer seyrek bölgelere dağılım şeklinde yapılır. Uzmanlardan alınan bilgilere göre, ekilen saçların ortalama olarak % 90’lık bir oranı başarılı bir şekilde uzama göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle