neizm.com

Kalp ve Damar Hastalıkları Hakkında Bilgi

Kalp ve damar hastalıkları arasında; damar çatlaması, damar büyüme veya genişlemesi, damar iltihaplanmaları, damar sertliği, damar tıkanıklıkları, kalp ritim bozuklukları, kalp atım hızının az ya da fazla olması, kalp çarpıntısı, kalp krizi, kalp ağrısı şikayetleri, kalp büyümesi, kalp romatizması rahatsızlığı, kalp sıkışması, kalp spazmı, kalp yetmezliği, taşikardi, kolesterol, hipertansiyon ya da düşük tansiyon, varisler, enfarktüs, mitral yetersizliği, kansızlık bulunur.

Konu Başlıkları Olarak Kalp ve Damar Hastalıkları

Kalp ve damar sağlığının bozulması birçok hastalığa neden olabilir veya hastalıklar kalp ve damar sağlığını bozabilir. Kalp ve damar hastalıkların çok fazla çeşidi olması nedeni ile kalp ve damar hastalıklarının belirtileri, bulguları ve tedavi yöntemleri hastalıktan hastalığa farklılık gösterir.

Kalp ve damar sağlığını; beslenme farklılıkları, hava kirliği, yaşam koşulları, kilo, yaş gibi etkenler etkiler. Beslenmenin sağlıksız ve düzensiz olması kalp ve damar sağlığınızı riske eder. Yağ içeriği fazla olan etler ile sürekli ve aşırı miktarda beslenmek sağlığınızı olumsuz etkiler. Hayvansal yağ içerikli aşırı gıda tüketimi kan içinde üre miktarını arttırır ve kalbin çok fazla yorulmasına neden olur. Bu durum da kalp ve damar sağlığınızı kötü yönde etkiler.

Beyaz Ekmek ve Kalp Konusu

Beyaz ekmek ve şeker tüketimi kanın yoğunlaşmasına ve kan dolaşımının yavaşlamasına sebep olarak kalbin daha çok çalışmasına neden olur. Bu yüzden kalp aşırı derecede zorlanır ve yorulur.

Hava kirliliği olan bölgelerde yaşayan insanların aklbi çok daha fazla çalışır ve zorlanır. Hava ne kadar çok kirli ise kalpte o kadar çok yorulur ve zorlanır, bu sebeple hava kirliliği yüksek olan bölgede yaşayan insanlarda kalp ve damar hastalıklarına daha çok rastlanır.

Diğer Faktörlerin Etkileri Nelerdir

Beslenme dışında kişinin sağlıklı ve düzenli bir uyku uyuması da bedeni ve kalbi dinlendirir. Düzensiz ve sağlıksız uyku kalp ve damar sağlığını riske atar.

Kilo fazlalığı ve obezite kalbi yoran nedenler arasında yer alır. Şişman kişilerde kalp ve damar hastalıklarına daha sık rastlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle