neizm.com

Karpuz Nasıl Seçilir

Yaz mevsiminin en güzel meyvelerinden birisi olan karpuz, sıcak yaz günlerinde içimizi serinletiyor. En kaliteli karpuzu nasıl tanırız. Aldığımız karpuzun kabak çıkmaması için aşağıdaki tespitlere dikkat etmekte yarar var.

○ Ağırlığını hissedin: Karpuz, ele alındığından göründüğünden daha ağır olmalıdır. Aynı boyutta iki karpuzu alıp test edebilirsiniz○ Altındaki iz koyu olsun: Altındaki ize bakın. İzin koyu renklisini tercih edin. İz ne kadar koyuysa karpuz o kadar tatlı olur. İzin sarı renklisi beyazından daha iyidir○ Güzel görünsün: Parlak olmayan, üzerinde girinti çıkıntı bulunmayan ve düzgün bir yuvarlaklığa sahip bir karpuz seçin.

○ Kabuğundaki böcek izlerine iyi bakın: Böcekler yeterince olgunlaşıp, kıvama gelmiş karpuzları yemeyi tercih eder. Kabuğu böcekler tarafından yenerek, hafif aşınmış karpuzu alın.

○ Sesini dinleyin: Karpuza vurduğunuzda çıkan ses tok olmalıdır. Eğer ses derinden geliyorsa bu, karpuzun yeterince olgunlaşmadığını gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle