neizm.com

Kedilerde Beslenme Önceliği Nasıl Olmalıdır

Kedilerde yavru iken başlayan gelişim sürecinde dikkat edilmesi gereken kısımlar vardır. Bu kısımlar arasında özelliklede almış olduğu besinlerdeki vitaminler ve özellikler kediyi aşırı derecede etkilemektedir. Kedilerin beslenmesi içersinde dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bu noktalardan en başında kedilerin yemekten en çok hoşlandığı et ve et türü yiyecekler başta gelmektedir. Örneğin çiğ balık, pişmemiş sucuk, pişmemiş ciğer veya pişmemiş tavukları kedinize verdiğiniz zaman kedi bu yiyeceklerdeki vitaminleri doğrudan alır ve vücutlarında aşırı bir enerji oluşur. Buda kedide hırçınlaşmaya ve şişmeye sebep olur.

Aynı zamanda kedide yabani davranışlarında ortaya çıkmasını sağlar. Bu yüzdende kedilerde beslenme içersinde kesinlikle çiğ yiyeceklerden uzak durulması gerekir. Kedilerde beslenme önceliği çeşitli olmalıdır. Ancak kedilere besin sunarken ilk alternatif kedi mamaları olmalıdır. Çünkü kedi mamaları içerisinde hem et miktarı ayarlanmış hem de farklı malzemeler ile vitamin oranı dengelenmiş yiyeceklerdir. Kediyi hem doyurur hem de tüm vücuda doğru enerji ulaşmasını sağlar. Yiyecekleri hazmedebilmesi açısından da kedilerin bol bol su içmesi gerekir. Bu sayede ishal gibi hastalıkları da engellemiş olur. Kedilere iki saatte bir de küçük miktarlarda aperatifler sağlanarak beslenmesine devam edilir. Ana yemekleri verildikten sonra 3-4 saat kadar aperatifler verilmemelidir. Aperatif olarak salam, sosis, balık, kılçık, tavuk budu ve küçük hayvan kemikleri verilebilir.

Kedilerde-Beslenme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle