neizm.com

Kiraz Lekesi Nasıl Çıkar

Yaz aylarının olmazsa olmaz olan meyvelerin başında gelen kiraz, güzel olduğu kadar kıyafetlerimize bulaştığında lekesi çıkarılması en zor meyvelerden birisidir. Tabi kiraz lekesi nasıl çıkar bilmiyorsak bu durumla karşılaştığımızda bu tarz kiraz ve vişne lekelerini temizlemekte güçlük çekeriz. Özellikle kiraz ve vişne lekeleri oluştuğunda bi anlık telaşla temizlemek, lekeyi çıkarmak isteyen insanlar, aksine daha çok lekenin dağılmasına neden olarak istemeden kirliliğini arttırıyorlar. Kiraz ve vişne lekesi temizlerken öncelikle kirlenen kumaş türüne göre işlem yapmak gerekiyor. Pamuklu kıyafetler, sentetik kumaşlar ve beyaz renkli kumaşlarda oluşan kiraz lekesini çıkarmak için, leke kurumadan sıcak suya bastırmak önemlidir. Kiraz lekesinin bulaştığı yeri ıslak bezle silmek lekenin dağılmasına yol açabileceğinden, lekenin bulaştığı kıyafeti bezle silmemek gereklidir.

kiraz lekesi nasıl çıkar

Kiraz Lekesini Çıkarma Yolları

  1. Beyaz renkli kumaşlardaki kiraz lekesini çıkarmak için, lekenin üzerine sıcak suyu yavaşça dökün. Yeni oluşan lekeler için sıcak su yeterli olacağı gibi, kurumuş lekeler için sıcak suya bir miktar deterjan karıştırın. Ardından kıyafeti sıcak suyun içerisinde yarım saat kadar bekletin.Beyaz renkli pamuklu kumaşları suda beklettikten sonra, çamaşır makinesinde her zaman kullandığınız programda yıkayabilirsiniz.
  2. Sentetik kumaşlarda oluşan kiraz lekesini çıkarmak için, lekeli bölgeye beyaz sirke ve limon suyu ile karıştırılmış suyu uygulayın. Pamuk yardımıyla lekeli bölgeyi sildikten sonra leke çıkmazsa, kıyafeti bir süre sıcak suda beklettikten sonra aynı işlemi tekrarlayın.Sentetik kumaşlardaki kiraz lekesini sirke ve limon suyu kullanarak pamukla sildikten sonra, kıyafeti çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz.
  3. Yünlü ve ipekli kumaşlardaki kiraz lekesini çıkarmak için, lekenin oluştuğu bölgenin altına emici bir bez koyun. Daha sonra beyaz sirkeye batırılmış bez yardımıyla lekenin bulunduğu noktayı silin.Yünlü ve ipekli kumaşları daha sonra çamaşır makinesinde her zamanki programda yıkayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle