neizm.com

Kolay Hayvan Resmi Çizimi

Kalemi elinize aldığınızda öyle herhangi bir hayvanın resmini çizmek göründüğü kadar kolay değildir. Eviniz balkonunda veya dışarıda bir parkta oturup bir hayvanı gözlemleyerek çizmek çok zordur. Çünkü hayvanlar yapıları gereği çok hareketli varlıklardır ve onları sabit bir şekilde dakikalarca görmek imkansız gibi bir şeydir. Bu nedenle hayvan resmi çizmenin en basit yolu örnek resimler veya hayvanlar hatlarını gösteren net fotoğraflar bulmak ve temel şekilleri bunlardan bakarak kağıda geçirmektir. Karakalem çizimine meraklıysanız, sizde karakalem yeteneğinizi geliştirmek istiyorsanız bunun için hayvan şekli çiziminden başlayabilirsiniz.

Başlangıç olarak aşağıdaki hayvan şekillerinin aynısı sizde çizmeye çalışın;

Hayvan-Şekli-Çizimi

Hayvan resimlerinize baktığınızda, hayvanların temel şekillerinin ne kadar basit çizildiğini görebilirsiniz. Bir hayvan resmi çiziminde hayvan şeklinin çizimini basit şekle indirgemek o hayvan resmini nasıl çizeceğinizi kavrama düzeyinde yolu yarıladığınızı gösterir. Hayvanın ana hatlarını belirledikten sonra geriye kalan detayları ve dokuyu çizmektir.

Yukarıda ana hatlarını belirleyerek çizdiğiniz hayvan resmini aşağıdaki gibi gölgelendirerek doku ve detayları daha belirgin hale getirerek hayvan çiziminizi bitirin.

Kolay-Hayvan-Şekli-Çizimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle