neizm.com

Kurdeşen Hastalığının Tedavisi

Kurdeşen hastalığı çok sıkıcı bir hastalıktır. Bir çok nedenden kurdeşen olabilirsiniz. Yüzünüzde kırmızı noktalar çıkar ve bu kırmızı noktalar şişebilir. Şimdi sizlere tedavisini nedenlerini ve belirtilerini göstereceğiz.

Belirtileri ve Nedenleri

Tıp dilinde Ürtiker denilen kurdeşen, bir çeşit alerjidir. Ciltte aniden başlayan ve birkaç saat süren dayanılmaz kaşıntılarla kendini gösterir. Ciltte görülen küçük, kırmızı kabarcıklar, bir süre sonra şişebilir. Bu belirtiler, bazen çok kısa zamanda geçer, bazen de uzun süre devam eder. Nedeni, böcek veya arı sokması, bozuk yiyecekler, bazı yiyecekler, bazı ilaçlar veya aşırı derecede heyecandır.

Tedavisi

Tedavi aşamasında ilaçlar ve kremler önerilmektedir.Doktor, teşhis sonrası hastalığın derecesine bağlı olarak ilaç ve merhem kullanmanızı tavsiye edecektir. İlaçların devamlılığında hasta daha rahat bir duruma gelecektir. Uyarmak istediğim en önemli nokta ilaçlar tamamen bittikten sonra hastalık tümüyle yok olmaz çok sıcak alanlarda bulunduğunuzda ya da alerjiye sebep olan besinlerden aşırı tükettiğinizde hastalık yeniden baş gösterecektir.

Başta da dediğim gibi çok sıkıcı bir hastalıktır.Hastalık ilaç kullandıktan sonra geçse de hastalığa sebep olan besinden aşırı tüketildiğinde hastalık kendini gösterecektir.Çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle