neizm.com

Manken Olmak İçin Gereken Özellikler

Bir bayanın manken olabilmesi için aranılan ilk özellik vücut güzelliğidir. Giyilen kıyafeti olsun, elbiseyi olsun en iyi şekilde tanıtabilmek kısaca gösterebilmek mankenliğin en temel prensiplerinin başında gelir. Bu yüzden mankende vücut güzelliği, yüz güzelliğinden daha ön plandadır. Yani her ne kadar dünya güzeli bir yüzünüz olsa da vücut güzelliğiniz istenilen güzellikte değilse manken olamazsınız. Burada güzel vücuttan kasıt mankenlik yapabilmek için aranan özelliklerdir. Yani vücut ölçülerinizin mankenliğe elverişli olması gerekmektedir.

Manken olmak için gereken vücut ölçüleri;
– Podyumda en az 189 cm boya sahip olmak
 Uzun bacaklı olmak
– Dar kalçalı olmak
– Son olarak küçük göğüslere sahip olmak mankenlik için gereken vücut özelliklerindendir.
Güzellik yarışmalarında yüz güzelliğinin yanı sıra 90 60 90 vücut özellikleri aranmaktadır. Manken olmak isteyen genç kızlar bu nedenden dolayı büyük hatalar yapmaktadır. Çünkü kesinlikle güzellik yarışmalarındaki vücut ölçüleri mankenlik için uygun ölçüler değildir. Manken olan kızın amacı elbiseyi ön plana çıkarmaktır kendi vücudunu değil. Genç kızlarımızın çoğu mankenliği bu nedenlerden dolayı yapamamaktadır. Onlar da güzelliklerini kullanacakları başka alanlara yönelmelidir. Güzellik yarışmalarına katılabilirler, oyucu olabilirler ya da fotomodellik yapabilirler.
Manken olmak için gerekenlerden bir tanesi de genç yaşlarda olmaktır. Genç yaşlardaki kızların temel mankenlik eğitimini öğrenmeleri ve kendilerini geliştirmeleri daha olanaklı bir durumdur. Dünyada bir mankenin ulaşabileceği son nokta Top Model ünvanını elde ettiği noktadır. Manken olmak isteyen genç kızların bu yola 18 yaşına ulaştıktan sonra adım atmalarını tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle