neizm.com

Melisa Çayının Faydaları

Melisa bitkisi sakinleştirici bir etkiye sahiptir. strese karşı iyi geldiği bilinen melisa bitkisi Güney Avrupa ve Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerde yetiştirilmektedir. Melisa bitkisinin kokusu hafif limona benzemektedir. Melisa bitkisinin yaprakları kurutulup çay olarak tüketileceği gibi,  yağ, krem ve kapsül şeklinde de tüketilmektedir.

Nane balsamı, mavi balsam, bal bitkisi, tatlı balsam olarak da anılmakla birlikte en yaygın kullanımı oğul otu olarak bilinmektedir.

Melisa Çayının Faydaları

* Stresi ve kaygıyı azaltır.

* Sinirleri yatıştırır.

* Uykusuzluk sorunlarını ortadan kaldırır.

* Mide rahatsızlıklarında kullanılır.

* Gaz giderici olarak kullanılmaktadır.

* Ateş düşür ve terin atılmasına yardımcı olur.

Melisa Çayının Hazırlanışı

Demlikte kaynattığımız suyun içerisine bir tutam melisa yaprağı atarak 10-15 dk arasında demlenmesi beklenir. Demlenme olayı gerçekleştikten sonra içilmeye hazır hale gelir.

Fazla gelen melisa çayını isterseniz buzdolabına koyabilir ve iki üç gün içerisinde ısıtarak tüketebilirsiniz. Yalnız bizim tavsiyemiz içeceğiniz kadar demleyip aynı gün içerinde tüketmeniz olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle