neizm.com

Mobil İnternetinizi Hızlandırın!

Mobil cihazlarda internet hızlandırmanın bir takım yolları bulunmaktadır. Sizlere bu yollardan birkaçını anlatacağız. Bu yöntemler sayesinde internet hızınızı gözle görülür biçimde artırabilirsiniz.


 

  • APN’yi Varsayılana Döndürün

 

r1

Mobil cihazınızın interneti yavaşlamış ve internette gezilemeyecek duruma gelmişse büyük ihtimal APN’si şişmiştir. APN’yi sıfırlayarak internet hızınızı kayıpsız olarak yüksek hızda kullanabilirsiniz. APN sıfırlama yollarından birisi Ayarlar -> Kablosuz ağlar / diğer -> Mobil Ağlar -> Erişim Noktası Adları -> İnternet -> Açılır Menü / Sil -> Varsayılana Sıfırla adımlarını izleyerek mobil cihazınızın APN’sini sıfırlayabilirsiniz. Sıfırladıktan sonra cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz.

Bazı samsung cihazlarda Apn sıfırlama yöntemi ise; Ayarlar -> Diğer Ayarlar -> Mobil Ağlar -> Erişim Noktası Adları -> İnternet -> APN’yi sil -> Varsayılana Sıfırla adımlarını izleyerek mobil cihazınızın APN’sini sıfırlayabilirsiniz. Daha sonra telefonu yeniden başlatın.


 

  • Ağ Modunu 4.5G Olarak Ayarlayın

 

r2

Bu yöntemde ülkemizde de yeni kullanıma açılan ağ türü olan 4.5G’yi varsayılan olarak ayarlayacağız. 4.5G seçimi cihaz ile baz istasyonu arasında hızlı veri iletişimi sağlayacağı için internet hızınız da hatrı sayılır oranda artacaktır.

Ağ modunu 4.5G olarak değiştirmek için, mobil cihazınızın Ayarlar menüsünden -> Kablosuz ve Ağlar / Diğer -> Mobil Ağlar -> Ağ Modundan Bazı cihazlarda LTE, bazı cihazlarda ise 4.5G olarak gözükmektedir. LTE/4.5G seçeneğini seçerek aktif edin. 10 saniye içinde cihazınız baz istasyonu ile bağlantı kuracak ve hızlı internetin keyfini süreceksiniz.

4.5G’nin desteklemediği bölgelerde sadece 3G olarak ayarlamak internet hızını artıracaktır.


 

  • Üçüncü Parti Uygulamalar İle İnterneti Hızlandırın

r3

Bu yöntemi her ne kadar denememiş olsam da, Google play ve forumlardaki yorumlara baktığımızda gerçekten işe yaradığı sonucuna varıyoruz. Google Play üzerinde en başarılı programlardan birisi Internet Speed Master isimli uygulamadır. Bu uygulama root gerektirmeden android cihazlarınızda kullanılabilmektedir. Uygulamanın linkini aşağıda bulabilirsiniz.

Internet Speed Master uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Ufak araştırmalar ile internet hızını artıracak programları rahat bi şekilde bulabilirsiniz. Ancak uygulamayı kullanmadan önce kullanıcı yorumlarını kontrol ve analiz etmenizi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle