neizm.com

Muhabbet Kuşlarının Ömrü Ne Kadardır?

Evine evcil bir hayvan almak isteyenlerin ilk akla getirdiği hayvan muhabbet kuşları oluyor. Konuşmayı öğretmek, gelsin omzuma konsun gibi heyecan yaratan fikirlerle alınan muhabbet kuşlarının kaç yıl yaşadığı oldukça merak ediliyor. Muhabbet kuşlarının ömrü ortalama olarak 15 yıl deniliyor ancak bakımına göre bu rakam değişmektedir. Muhabbet kuşunuzun uzun yıllar sizinle beraber olması için çok özel şartlara gerek yoktur. Aklınıza gelmeyecek şekilde çok aşırı sert soğuk havalara karşı dayanıklılıkları mevcuttur. ancak ani ısı değişimleri muhabbet kuşlarında sorunlara neden olmaktadır.

Muhabbet Kuşu Resimleri

Klima, havalandırma, vantilatör gibi şeylerin karşısında kaldığında veya çok güçlü hava akımında (cereyan) kaldıklarında muhabbet kuşları da hastalanır. Solunum sisteminde bazı problemlere neden olabilir. Önemli olan bazen sera etkisi yapan yerler vardır mesela kapalı balkonlarda oluşan sıcaklar kuşlara zarar verebilir. Normal ılıman evlerde rahatlıkla yaşarlar.

Bu hususlara dikkat ederek muhabbet kuşunuzun ömrünü uzatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle