neizm.com

Muz Kabuğunun Bilinmeyen Faydaları

Muz kabuğunun bilinmeyen faydaları hakkında genel bilgiler verelim. Muzu yiyor fakat kabuğunu hiç düşünmeden atarız.  Hal bu ki muz kabuğunun düşündüğümüzden de daha fazla faydalı tarafları vardır. Muzun içeriğinde insan sinirlerine iyi etkileyen ve sakinleştirici maddeler vardır. Onlar insanın moral durumunu yükseltmeye yardımcı olur. Muz böbrekler ve kemikler için yararlıdır. Muz B6 vitamini ile zenginleştirilmiştir.

muz kabugunun faydalarí

Muzun bilinmeyen 5 faydası

  1. Muz kabuğunu yara olan yere sürerseniz, ödem ve kaşınma azalır.
  1. Tabanlardaki kabukların yumuşaması için muz kabuğunun içini kaşıkla sıyırın ve bu bölüme çekip bir şeyle kapatın. Bir kaç saat sonra açıp ılık su ile durulayın. Ya da öyle muz kabuğunu ayağınıza kapatabilirsiniz.
  2. Muz kabuğu yüzdeki kırmızı leke ve sivilceleri de götürebiliyor.
  3. Diz ağrılarına son vermek için de muzdan kullanabilirsiniz. Muzun kabuğu ile dizlerinizi ovun.
  4. 5.Muz kabuğu çok güzel ayakkabı boyasıdır. Ayakkabılarınızı muz kabuğu ile temizleyebilirsiniz.

En lezzetli ve sağlıklı dondurmayı da muzdan hazırlıyorlar. Muzları bilendırdan geçirin ve buzdolabında saklayın. Bir kaç saat sonra alın ve üzerine süt, çikolata veya kakao ekleyerek yiyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle