neizm.com

Not Alarak Çalışmanın Faydaları

Genellikle öğretmenler ve uzmanlar tarafından sıkça vurgulanan not alarak çalışma sistemi günümüzde çok az tercih edilen bir sistemdir. Genellikle üniversitelerde ders veren hocaların öğrencilere direk ders anlatmasından dolayı not alma sistemi kullanılmaktadır. Ancak üniversitede bile bunu uygulayan kişi sayısı çok azdır. Aslında not alarak çalışmak çok faydası olan bir yöntemdir. Bu yöntemin faydaları nedir? Diye soracak olursanız;

1) Not almak, size bir konuyu unutmamanıza ve o anda zihninize girmesine yol açar. Daha sonra o notunuzu okuduğunuzda ise beyninizde yenilen canlanmasına ve kalıcı olmasına yol açar.

2) Not alarak çalıştığınızı takdirde sürekli olarak tekrar yapabilme imkanı sağlayabilirsiniz. Bu şekilde birçok konuda herkesten daha bilgili olup, temel sıkıntısı çekmezsiniz. Bu da sizi mutlak başarıya götürebilecek en iyi yöntemlerden bir tanesi olacaktır.

3) Not alarak çalıştığınızda bir konu hakkında sadece ön bilgi edinmez ve detayını da öğrenmiş olursunuz. Çünkü size anlatılan bilgiler ile yazdırılan bilgiler farklıdır. Bu yüzden de not alarak çalıştığınızda detaylı bilgiyi de not edersiniz.

Daha fazla eğitim konuları için Eğitim kategorimize bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle