Orjinal Batarya Nasıl Anlaşılır

Birçok laptop, tablet, telefon modelinde batarya değiştirmek zaman zaman gerekebiliyor. Peki orjinal batarya nasıl anlaşılır? Sahte batarya nasıl anlaşılır? Bir çok teknoloji aksesuar mağazaları Çin’den getirttiği yan sanayi ürünü olan bataryaları müşterilerine orjinal olarak satmakta. Ancak bu tarz satıcılara kanmamak için bazı noktalara dikkat etmemiz gerekiyor. Neredeyse bir maaş değerinde para verilen akıllı telefonlarda, tabletlerde, bilgisayarlarda batarya cihazın ömrünü etkiliyor. Özellikle de sürekli yanımızda bulunan çantamızda ve daha çok pantolonlarımızın cebinde yer alan telefonlarımızda bulunan bataryanın sağlıklı ve orjinal olmasına özen göstermeliyiz. Çünkü sahte bataryaları kullanan insanların çoğunun başına batarya patlaması geliyor.

Orjinal Sahte Batarya Nasıl Anlaşılır

Çoğu cihazın batarya yönünden sınıfta kaldığı günümüzde orjinal bataryalara göre sahte bataryaların ucuz olmasından dolayı bir çok kişi tercihini sahte bataryalardan yana kullanmakta. Bazı insanlar ise çoğu sahte bataryayı orjinal diye almakta. Bunun için bir bataryanın orjinal olup olmadığını nasıl anlarız ona değinelim. Öncelikle sahte bir bataryayı orjinal diye almamak için alışveriş yaptığınız yerin güvenilir olmasına dikkat edin. Bunun dışında bataryalar hakkında firmaların kendine has yöntemleri var.

Örneğin, bir çok batarya üretimi yapan firma ürettikleri bataryalarda özel bir hologram kullanıyor. Batarya üzerinde yer alan yazım hataları ve kaymış yazılar, sahte ürünlerin bir numaralı göstergesidir. Ancak sahte batarya üreticileri alanlarında uzmanlaşıyorlar ve eksiklerini gideriyorlar bu yüzden pillerinizi kontrol ettirmelisiniz. Bataryanın tırnaklarına dikkat etmeli tam şarjda kullanım süresine bakıp cihazın teknik detaylarında size vaat ettiği süreyle karşılaştırmalısınız.

 

2 Comments

  1. Merhaba g3 için Orjınal bataryayı nereden bulacağım çok karışık heryerde farklı fiyat var lütfen kardeşim alabileceğim bir link paylaşırmısın
    Teşekkürederim

  2. Kardeşim en garantisi garanti şirketine gönder anlat derdini telefoncuların verdiği batarya sahte inanma biraz daha fazla verirsin ama için rahat olur benimde g3 un ekrani kirildi telefoncuya yaptirdim ama icim rahat değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir